Čínský badmintonista Lin Tan má historický hattrick z MS

HAJDARÁBÁD

Čínský badmintonista Lin Tan dokázal jako první v historii vyhrát potřetí mistrovství světa ve dvouhře. V nedělním finále v Hajdarábádu zvítězil pátý nasazený hráč nad turnajovou dvojkou, svým krajanem Čchen Ťinem 2:0 na sety.

V soutěži žen naopak nevyšel útok na rekordní hattrick Lin Tanově přítelkyni Sie Sing-fang, která podlehla rovněž ve dvou setech další Číňance Lan Lu.

Lin Tan potvrdil svou dominanci z posledních let. Světový šampionát ovládl už v letech 2006 a 2007, loni vyhrál "Super Tan" také olympijské hry v Pekingu.

Čínští reprezentanti ovládli v Hajdarábádu čtyři z pěti finále. Zastoupení v boji o titul neměli jen ve smíšené čtyřhře, kterou opanovali Dánové Thomas Laybourn a Kamilla Rytterová-Juhlová.

Čeští badmintonisté Jan Vondra a Kristina Ludíková vypadli v prvním kole dvouher. Nejlepší český hráč Petr Koukal na šampionát neodletěl s tím, že dostal na finančně náročnou cestu malý příspěvek od domácího svazu.

Mistrovství světa v badmintonu v Hajdarábádu:
Muži:
Dvouhra - finále: Lin Tan (5-Čína) - Čchen Ťin (2-Čína) 2:0 (18, 16).
Čtyřhra: Jün Cchaj, Fu Chaj-feng (5-Čína) - Čung Če-son, I Jong-de (4-Korea) 2:1 (18, -16, 26).
Ženy:
Dvouhra - finále: Lan Lu (7-Čína) - Sie Sing-fang (5-Čína) 2:0 (21, 12).
Smíšená čtyřhra - finále: Laybourn, Rytterová Juhlová (7-Dán.) - Widianto, Natsirová (2-Indon.) 2:0 (13, 17).