Rubriky:

Ostatní

Kubánští boxeři se znovu mají objevit na Velké ceně Ostravy

25. srpna 2009 12:58 - OSTRAVA

Kubánští boxeři možná zopakují svou loňskou účast na Velké ceně Ostravy. Zástupci boxerské velmoci prostřednictvím svého velvyslanectví předběžně tlumočili zájem o start, ale jejich příjezd zatím ještě stále podléhá dlouhé schvalovací proceduře. Turnaj se koná 15. až 17. října.

Osmatřicátý ročník bude mít tradičně pestré mezinárodní zastoupení. K obvyklým výpravám z Polska, Rakouska, Maďarska nebo Slovenska mají letos přibýt například také boxeři z Iráku či Skotska. Uzávěrka přihlášek je až v říjnu.

Ozdobou by však měli být Kubánci, kteří po letech neúspěšných námluv do Ostravy přijeli už loni a ovládli většinu z obsazených vah. "Pokud Kubánci přijedou, není potřeba k úrovni turnaje cokoliv dodávat. Bude to opět velmi kvalitně obsazená akce a vítězství na ní známkou vysoké kvality," řekl na dnešní tiskové konferenci Jiří Kotiba z organizačního výboru.

První signál toho, že by účast Kubánců mohla vyjít, pořadatelé mají. Kladně se totiž k cestě výpravy do Ostravy postavilo kubánské velvyslanectví.

I když se Velká cena uskuteční až v polovině října, organizátoři ji budou propagovat už nyní v pátek večer exhibicí v centru Ostravy na Stodolní ulici. "Bude to poprvé, kdy nabídneme podobnou podívanou pod širým nebem, ale věřím, že se akce bude líbit. Jde nám pochopitelně především o propagaci našeho sportu, chceme divákům ukázat jeho krásu i náročnost," uvedl Kotiba.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní