Boxer Chládek je na mistrovství světa v osmifinále

Boxer Zdeněk Chládek potvrzuje na mistrovství světa v Miláně roli největší české naděje a po pátečním jasném vítězství 12:2 na body nad Rusem Maximem Ignatěvem postoupil do osmifinále. K zisku medaile v kategorii do 64 kilogramů potřebuje vyhrát ještě dvakrát.

Boxer Zdeněk Chládek

K dalšímu zápasu nastoupí letošní vítěz Velké ceny Ústí nad Labem a prestižního Memoriálu Felikse Stamma v Polsku v úterý proti Litevci Egidiju Kavaliauskasovi.

Devatenáctiletý ústecký boxer předčil Ignatěva ve všech třech dějstvích. První kolo vyhrál 3:0, ve druhém zvítězil 5:2 a ve třetím 4:0. Navázal tak úspěh z prvního kola proti Raytonu Okwirimu z Keni.

"Zdeněk podal hlavně po taktické stránce vynikající výkon. Od začátku udával tempo, byl perfektně 'zabalený', útočil a nenechal soupeře z dálky bodovat," uvedl pro ČTK trenér Svatopluk Žáček.