Rubriky:

Ostatní

Kalenda a Müller mistry světa v thajském boxu

19. září 2003 14:54 - ANTVERPY (Belgie)

Petr Kalenda a Jan Müller získali v Antverpách titul mistrů světa v thajském boxu. Kalenda vyhrál na šampionátu pořádaném Mezinárodní kickboxovou asociací (WBA) váhovou kategorii do 86 kilogramů, Müller kraloval supertěžké váze nad 91 kilogramů a v boji o zlato vyhrál nad Rakušanem Zellnerem.

 

internet

Müller, bývalý ligový basketbalista, prošel eliminací v Antverpách bez problémů a v semifinále narazil na Němce Alexandra  Halliera. "Bránil se urputně. Dlouho se mi nevedlo, ale podařilo se mi duel rozhodnout zejména zásluhou kopů koleny," popsal  Müller. Jeho finálový soupeř z Rakouska byl menší i lehčí a od dvoumetrového českého borce inkasoval už v úvodním kole ránu z vysokého kopu. "Tvrdě kopat, na blízko používat kolena, klinčovat, taková byla moje snaha," prozradil taktiku svěřenec trenéra Karla Kaisra z brněnského klubu Muay Thai.

Také nový světový šampion ve váze do 86 kg Kalenda prošel kvalifikačním kolem bez zádrhelu. V semifinále se utkal s Němcem Markem Rossem. "Hodně jsme klinčovali, soupeř má mnohem více zkušeností, techniku moc uplatnit nešlo. Můj postup byl spíše záležitostí hrubé síly," hodnotil Kalenda. Jeho finálového protivníka Nagelse počítali rozhodčí opakovaně a poté vyhlásili vítězem dvaadvacetiletého Müllerova oddílového kolegu.

ČTK

Zrušit