Dilhofová prohrála na ME v boxu duel o medaili

NIKOLAJEV

S mistrovstvím Evropy v boxu žen se rozloučila i druhá česká reprezentantka. Danuše Dilhofová dnes ve čtvrtfinále váhové kategorie do 60 kilogramů podlehla v ukrajinském Nikolajevu domácí Aleksandře Sydorenkové 2:4. Vítězství by přitom znamenalo jistotu nejméně bronzové medaile.

Vyrovnané utkání rozhodlo čtvrté kolo, ve kterém rozhodčí Dilhofové strhli body. "Ani sama nevím, za co. Je to hodně velká nespravedlivost, ale v boji o bronz na Ukrajině s Ukrajinkou to asi ani jinak dopadnou nemohlo. Zvlášť když se sešly stejně kvalitní boxerky," komentovala duel trenérka Šárka Stoklásková.

Dilhofová stejně jako na loňském mistrovství světa, kde měla česká výprava zastoupení poprvé v historii, vyhrála na ME alespoň jeden duel. Ve středu v prvním kole porazila Slovinku Andreju Besterovou.

Druhá česká účastnice Martina Jindrová v kategorii do 69 kilogramů vypadla už v prvním kole s Tamarou Garsiaovou ze Španělska.