Maze a Wu Ťia-tuo jsou novými mistry Evropy ve stolním tenisu

STUTTGART

Novými mistry Evropy ve stolním tenisu jsou Dán Michael Maze a Němka čínského původu Wu Ťia-tuo. Maze zdolal ve finále rakouského veterána Wernera Schlagera 4:1 na sety, Wu Ťia-tuo nepovolila ani set Ukrajince Margarytě Pesotské. Domácí obhájce zlata ve dvouhře Timo Boll vypadl v semifinále právě s Mazem.

Souboj těchto dvou nejlepších Evropanů podle světového žebříčku byl již ozdobou finále družstev. Tehdy Maze svého soupeře rovněž porazil, k vítězství Dánů to však nestačilo.

V semifinále dvouhry už Maze vedl 3:0 na sety, Boll však dokázal ještě srovnat. Šanci na obhajobu všech tří zlatých medailí z loňského roku mu nakonec Maze přece jen překazil výhrou 11:5 v sedmé sadě. Ve finále pak útočně hrající Dán povolil bývalému mistrovi světa Schlagerovi jediný set.

Stejně jako Boll dopadla i obhájkyně zlata Litevka Ruta Paskauskieneová. Ta v semifinále prohrála s Pesotskou 2:4 na sety a ze Stuttgartu si veze alespoň bronz.