Rubriky:

Ostatní

Ohol si hrudník, provokuje vyzyvatel Haye šampióna Valujeva

13. října 2009 11:43 - LONDÝN

Hlavně si ohol hrudník! Takový vzkaz poslal britský boxer David Haye ruskému obrovi Nikolaji Valujevovi, kterému se pokusí sebrat titul mistra světa v těžké váze organizace WBA. O mistrovský pás se utkají 7. listopadu v Norimberku.

Haye prý na 213 centimetrů vysoké "Bestii z východu" děsí jen zarostlá hruď. "Mluvil jsem s pár klukama, co s ním byli v ringu, a říkali, že zápas s ním zrovna nevoní. Při mém vzrůstu budu mít hlavu rovnou u jeho hrudníku a nejsem nadšený z toho, že budu mít ty mastné chlupy v obličeji," uvedl prostořeký Brit pro agenturu Reuters.

Osmadvacetiletý boxer s bilancí 31 vítězství a jedné porážky mezi profesionály dostál pověsti provokatéra a v pondělí při tréninku před novináři urazil jedním úderem hlavu z Valujevovy papírové makety. Haye se nebojí, že by mu slovní výpady ani tato provokace v zápase přitížily, ba naopak.

"Když je soupeř naštvaný, vždycky se mi boxuje líp. Chci, aby mě před zápasem nechtěl jenom porazit, ale rovnou zabít," prohlásil bývalý světový šampion v polotěžké váze, který už v minulosti označil Valujeva za to neošklivější, co v životě viděl. Rus bude bojovat o 51. vítězství v profesionálním ringu, v němž prohrál pouze jednou.

V dubnu Haye rozzlobil Ukrajince Vladimira Klička. Na společnou tiskovou konferenci před plánovaným zápasem dorazil v tričku s potiskem, na němž stál v ringu a držel v rukách zkrvavené hlavy obou bratrů Kličkových, pod nimiž ležela jejich bezvládná těla. Kvůli zranění Brit nakonec s nynějším mistrem světa organizací IBF, WBO a IBO neboxoval.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní