Rubriky:

Ostatní

Extraliga mužů ve stolním tenise přichází s novinkami

15. října 2009 12:03 - PRAHA

Jubilejní desátý ročník Extraligy mužů ve stolním tenise s sebou přinese řadu novinek. Představitelé Asociace profesionálních klubů České republiky se rozhodli, že chtějí ligu zatraktivnit. A tak se po vzoru mezinárodních soutěží budou zápasy play-off hrát pouze na jednom stole, a to do tří vítězných bodů.

"Poslední finále mezi El Niňem a Mokrými Lazci bylo velmi napínavé a fanoušci nemohli sledovat oba stoly najednou. Hodně se to rušilo, A tak jsme se rozhodli, že play-off zkusíme zatraktivnit po vzoru mezinárodních soutěží. V letošním ročníku se tedy bude semifinále a finále hrát už pouze na jednom stole, a to do tří vítězných bodů," vysvětloval změnu na čtvrteční tiskové konferenci Zbyněk Špaček, předseda Asociace profesionálních klubů České republiky.

Další novinkou extraligy je její rozšíření na třináct týmů (loni jich bylo dvanáct - pozn. red.), nováčkem je Lokomotiva Vršovice. Již podruhé za sebou se extraligy zúčastní dva slovenské kluby z Bratislavy. "Oba slovenské týmy mají na své soupisce čínské hráče. Minulý ročník ukázal, že zahraniční účast přinesla oživení. Je to jiný pohyb, jiný styl, a to činí extraligu zajímavější," dodal Špaček.

Oba bratislavské kluby extraligu po základní části opustí a budou hrát play-off ve slovenské soutěži. Vítěz jubilejního desátého ročníku by měl být znám nejpozději 13. května 2010.

Favoritem opět El Niňo

Největšími favority soutěže by měli být stolní tenisté El Niňa, kteří v minulé sezóně vyhráli titul již potřetí za sebou. "Naše cíle jsou zase ty nejvyšší. Ale zatímco jsme loni všechny zápasy v základní části vyhráli, letos už jsme jednou prohráli," řekl Zbyněk Špaček, který je i předsedou úřadujícího mistra ČR.

"Tým opustili Josef Šimončik a Bohumil Vožický, kteří odešli do zahraničí. Rozhodli jsme se, že dáme příležitost mladším hráčům. Vedle zkušeného Dmitrije Prokopcova a Tomáše Konečného se představí Michal Obešlo a Tomáš Tregler," uvedl dále Špaček. A kdo bude podle něj pro mužstvo nejtěžším soupeřem? "Určitě Mokré Lazce, s kterými jsme loni hráli finále. A hodně posílil Králův Dvůr, takže i oni budou mít vysoké ambice," uzavřel Špaček.

Účastníci extraligy 2009/2010
SF SKK El NIňo Praha A
ŠKST Bratislava
Robot Mokré Lazce
SOKOL Králův Dvůr
SF SKK El Niňo Praha B
Mittal Ostrava
SATEX Bratislava
Baník Havířov Charvát A
Agrotec Hustopeče
REGION Olomouc
Baník Havířov Charvát B
DTJ Hradec Králové
Lokomotiva Vršovice

Veronika Feltová, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní