Mistrem světa v gymnastickém víceboji je Japonec Učimura

LONDÝN

Japonec Kohei Učimura je novým mistrem světa ve sportovní gymnastice. Na šampionátu v Londýně ve čtvrtek stříbrný olympijský medailista z Pekingu vyhrál víceboj před domácím závodníkem Danielem Keatingsem a Rusem Jurijem Rjazanovem.

Japonský gymnasta Kohei Učimura na MS v Londýně

Dvacetiletý Učimura získal pro Japonsko čtvrtý vícebojařský titul v historii. Zvítězil zcela suverénně, o více než dva a půl bodu před Britem Keatingsem, který se v dějišti příštích olympijských her stal prvním britským medailistou v historii víceboje a nadchl domácí fanoušky.

Olympijský šampion Jang Wej z Číny, který vyhrál i MS v letech 2006 a 2007, už ukončil kariéru a titul neobhajoval. V Londýně nestartoval ani letošní mistr Evropy Fabian Hambüchen z Německa, jenž se krátce před šampionátem zranil.

Jediný český reprezentant Martin Konečný startoval v kvalifikaci ve třech disciplínách, celkově byl klasifikován na 110. místě.