Rubriky:

Ostatní

Krasobruslař Verner vede po krátkém programu pařížskou Grand Prix

16. října 2009 19:18 - PAŘÍŽ

Český krasobruslař Tomáš Verner vede po krátkém programu pařížský závod Grand Prix. Za novou jízdu dostal loňský mistr Evropy rovných 81 bodů, o pouhých 45 setin méně, než činí jeho osobní maximum. Trofej Erika Bomparda, která je pro třiadvacetiletého Vernera prvním startem v olympijské sezoně, vyvrcholí v sobotu.

Letošní evropský šampion a někdejší mistr světa Brian Joubert z Francie je v průběžném pořadí až šestý, před svými fanoušky ztrácí na Vernera bezmála devět bodů. Český reprezentant půjde do sobotních volných jízd s náskokem 1,8 bodu před Nobunarim Odou z Japonska. Třetí je po krátkém programu devatenáctiletý Američan Adam Rippon, dvojnásobný juniorský mistr světa.

Vernerovi se na úvod jízdy na hudbu k filmu "Řek Zorba" povedla kombinace čtverného a trojitého toeloopu, posléze přidal i trojitý axel a trojitý lutz. Přiblížil se tak svému bodovému maximu z letošního mistrovství Evropy v Helsinkách a s jízdou byl velmi spokojený. "Že ji začínám čtverným skokem, toho se vůbec nebojím. Zorba by se taky nebál," citovala ho agentura AP.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní