Gymnasta Dragulescu vyhrál počtvrté prostná na MS

LONDÝN

Rumunský gymnasta Marian Dragulescu si vynahradil na mistrovství světa v Londýně zklamání z loňských olympijských her v Pekingu, kde vyšel překvapivě medailově naprázdno. Osmadvacetiletý rodák z Bukurešti se dnes stal počtvrté v kariéře světovým šampionem v prostných a získal celkově sedmou zlatou medaili na MS.

Marian Dragulescu na mistrovství světa v Londýně

Dragulescu, jenž po hrách v Pekingu dokonce kvůli bolestem zad a krku na osm měsíců ukončil kariéru, v londýnské O2 Areně porazil o 25 tisícin bodu olympijského vítěze Cou Kchaje z Číny.

Asijská gymnastická velmoc nicméně dnešnímu dni v hale, kde se budou za tři roky rozdávat olympijské medaile, podle očekávání dominovala. Čína získala tři zlaté z pěti finálových disciplín, které byly na programu.

Mistrem světa se stali Čang Chung-tchao na koni na šíř, Che Kche-sin na bradlech a Jen Ming-jang na kruzích. Jen předčil o pouhou desetinu bodu legendárního Bulhara Jordana Jovčeva, jenž ve svých 36 letech a s vlasy protkanými šedinami mohl být lehce zaměněn za rozhodčího. Účastník pěti olympijských her získal na kruzích svou osmou světovou medaili.

Čína vyšla medailově naprázdno pouze v přeskoku žen, kde triumfovala Američanka Kyla Williamsová. Druhé místo obsadila mistryně Evropy Ariella Kaeslinová a postarala se tak o první medaili pro švýcarské gymnastky v pětasedmdesátileté historii světového šampionátu.

Česká reprezentantka Jana Komrsková obsadila v kvalifikaci na přeskoku 11. místo a finálové účasti se jako třetí náhradnice nedočkala.

Šampionát vyvrcholí dalšími pěti finále na nářadích v neděli.