Rubriky:

Ostatní

Olympijský hrdina těžké váhy Steiner nebude vzpírat na MS

10. listopadu 2009 10:12 - LIPSKO

Německý olympijský vítěz ve vzpírání Matthias Steiner nebude kvůli tréninkovému manku startovat na mistrovství světa. O cenné kovy se bude bojovat od příštího týdne v korejském Goyang City a Steiner tam chtěl potvrdit pozici nejsilnějšího muže v nejtěžší hmotnostní kategorii nad 105 kg, kterou si vydobyl vloni v Pekingu. Zlato z MS mu ve sbírce dosud chybí.

Sedmadvacetiletý Steiner odřekl start kvůli nedostatečné připravenosti v důsledku operace třísla z počátku roku. Ve srovnání s obdobím před olympiádou přišel o tři měsíce přípravy. "Shodli jsme se s trenérem, že to tak bude lepší. Už se soustředím na mistrovství světa v příštím roce," řekl německým médiím.

Rodák z Vídně získal v Pekingu první vzpěračskou medaili na OH pro Německo od roku 1992 a vysloužil si za to i titul Sportovec roku. Olympijskou soutěž vyhrál nedlouho po zisku německého občanství osobním rekordem 461 kilogramů. Svět pak obletěly fotografie ze slavnostního vyhlášení, při němž plačící Steiner držel snímek své ženy, která o rok dříve tragicky zahynula při autonehodě.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní