Sáblíková dojela v Heerenveenu na 1500 m sedmnáctá

Nejhorší výsledek v dosavadním průběhu sezony zajela rychlobruslařka Martina Sáblíková na Světovém poháru v nizozemském Heerenveenu v závodu na 1500 metrů, v němž obsadila 17. místo. Před týdnem v Berlíně přitom byla specialistka na delší tratě v této disciplíně druhá.

Česká rychlobruslařka Martina Sáblíková

"Nevím, co k tomu říci. Nejelo to. Nebyla jsem to já," řekla zklamaná Sáblíková Radiožurnálu.

Že není v ideální pohodě, hlavně po zdravotní stránce, poznala již při páteční trojce, na které skončila druhá. "Myslela jsem, že by to v sobotu mohlo vyjít do desátého místa, ale nakonec to dopadlo takhle. Snažila jsem se, ale ten čas je fakt strašný," uvedla česká rychlobruslařská hvězda.

Sáblíková má od příjezdu do Heerenveenu problémy s rýmou. Zdravotní problémy má přitom v Nizozemsku pravidelně. "Už na trojce bylo vidět, že to není Martina. V sobotu ráno říkala, že se jí ani nechce startovat. Bolelo ji tělo, klouby a takhle to dopadlo," řekl trenér Petr Novák.

Sobotní závod vyhrála domácí hvězda Ireen Wüstová časem 1:56,69 minuty, za nímž Sáblíková zaostala o 3,32 sekundy. Pětinásobná mistryně světa málem prohrála souboj i s reprezentační kolegyní Karolínou Erbanovou, která ve výkonnostně slabší divizi B zajela čas 2:00,47 a Sáblíkové podlehla jen o 46 setin.

V pátek na tříkilometrové trati česká medailová naděje pro olympijské hry ve Vancouveru vybojovala druhé místo a stěžovala si, že není v takové pohodě jako v úvodním podniku Světového poháru v německé metropoli.

Světový pohár v rychlobruslení v Heerenveenu
Muži:
500 m: 1. Kato (Jap.) 34,98, 2. Smeekens (Niz.) 35,02, 3. I Kang-sok (Kor.) 35,13.
Průběžné pořadí SP (po 4 z 12 závodů): 1. I Kang-sok 240, 2. Nagašima (Jap.) 215, 3. Fredricks (USA) 196.
5000 m: 1. Kramer 6:16,29, 2. De Jong (oba Niz.) 6:16,38, 3. Bökko (Nor.) 6:17,10.
Průběžné pořadí SP (po 2 ze 6 závodů): 1. Kramer 200, 2. De Jong 150, 3. Bökko 150.
Ženy:
500 m: 1. Wolfová (Něm.) 37,83, 2. Wang Pej-sing (Čína) 38,07, 3. Gerritsenová (Niz.) 38,18.
Průběžné pořadí SP (po 4 z 12 závodů): 1. Wolfová 380, 2. Wang Pej-sing 340, 3. Gerritsenová 270.
1500 m: 1. Wüstová (Niz.) 1:56,69, 2. Nesbittová 1:56,74, 3. Grovesová (obě Kan.) 1:57, 05, ...17. Sáblíková (ČR) 2:00,01, v divizi B: 6. Erbanová (ČR) 2:00,47.
Průběžné pořadí SP (po 2 z 6 závodů): 1. Nesbittová 180, 2. Grovesová 130, 3. Sáblíková 90, ...27. Erbanová 8.