Pozemkáři remizovali v kvalifikaci mistrovství světa s Irskem

Čeští pozemní hokejisté definitivně přišli o naději, že by mohli postoupit na mistrovství světa. V kvalifikačním turnaji v argentinském Quilmesu dnes sice dokázali vymazat dvoubrankovou ztrátu a s Irskem nakonec remizovali 2:2, před závěrečným kolem základní části však už s čtyřmi body nemohou pomýšlet na účast ve finále.

Irové už v 22. minutě vedli 2:0, když Jermyn nejdříve proměnil penaltu a poté využil i trestný roh. V závěrečné čtvrthodině se však střelecky prosadili nejprve Vudmaska a pak i Babický, který čtyři minuty před koncem vyrovnal.

Svěřenci trenéra Michala Tomse odehrají další zápas v sobotu proti Chile. Jeho výsledek rozhodne, zda v neděli budou bojovat o konečné třetí, nebo páté místo. Vítěz nedělního finále si zajistí účast na šampionátu, který v příštím roce uspořádá Indie.