Rychlobruslaři obsadili na SP v Calgary třinácté místo v týmech

CALGARY

Čeští rychlobruslaři Zdeněk Haselberger, Pavel Kulma a Milan Sáblík obsadili třinácté místo v nedělním závodu štafet na Světovém poháru v Calgary. Svěřenci trenéra Petra Nováka tak vylepšili své umístění z Heerenveenu, kde před třemi týdny skončili patnáctí.

Členové NowiS týmu zajeli v dějišti olympijských her 1988 čas 3:55,66 a jen o čtyři desetiny vteřiny zaostali za dva roky starým českým rekordem, jenž je zároveň juniorským světovým maximem. V průběžném pořadí SP v této disciplíně jim patří jedenáctá pozice.

Závod mužů opanovali stejně jako v domácím prostředí Nizozemci, kteří o 1,12 sekundy porazili druhé Kanaďany. Mezi ženami byly nejlepší domácí Kanaďanky, jenž ve složení Kristina Grovesová, Christine Nesbittová a Brittany Schusslerová překonaly světový rekord. Nové maximum má hodnotu 2:55,79.

Světový pohár v rychlobruslení, čtvrtý závod v Calgary:
Štafety:
Muži: 1. Nizozemsko (Kramer, Verheijen, Olde Heuvel) 3:38,05, 2. Kanada 3:39,17, 3. Norsko 3:41,59, ...13. ČR (Kulma, Sáblík, Haselberger) 3:55,66.
Průběžné pořadí: 1. Nizozemsko 200, 2. USA 140, 3. Norsko 130, ...14. ČR 32.
Ženy: 1. Kanada (Grovesová, Nesbittová, Schusslerová) 2:55,79, 2. Japonsko 2:59,79, 3. Německo 3:00,25.
Průběžné pořadí: 1. Kanada 200, 2. Japonsko 140, 3. Rusko 130, ...11. ČR (Sáblíková, Erbanová, Jirků) 28.