Rubriky:

Ostatní

Vítězka Sáblíková měla na sobě šaty poprvé v životě

22. prosince 2009 22:45 - PRAHA

V elegantních černých šatech ke kolenům byla Martina Sáblíková dekorována za královnu českého sportu pro rok 2009. „Šaty mám na sobě snad poprvé v životě. Pořád se o mně říká, že chodím oblečená jako kluk, tak jsem se rozhodla pro změnu a vybrala si hned na druhý pokus,“ usmála se.

 

Michal Doležal, ČTK

Trofej ji na pódium pražského hotelu Hilton přinesla mladší reprezentační kolegyně Karolina Erbanová a gratulovala také nejúspěšnější česká olympionička Věra Čáslavská, jež sklidila veliké ovace zaplněného sálu. „Přeju kuráž, to budete potřebovat,“ řekla Sáblíkové směrem k Vancouveru.

Kolegové z branže s originálními dárky blahopřáli i dalším přítomným sportovcům z elitní desítky 51. ročníku ankety. Barbora Špotáková si tak odnesla oštěp své slavné předchůdkyně Zátopkové a Josef Váňa se dočkal omluvy dostihového experta Thiemera za odsuzující prognózu v televizním studiu před Velkou pardubickou. „Trochu se z toho aplausu začínám potit,“ špitl při potlesku vstoje 57letý žokej.

Kreuziger získal příslib adrenalinového svezení v Charouzově závodním autě, Berdych dostal soutěžní rukavice od rallyového jezdce Pecha. Štěpánka trénujícího na Floridě zastoupil jeho otec. Tenista ale poděkoval z předtočené ukázky, podobně jako v úterý v Itálii ještě závodící Kraus a po zranění se zotavující Záhrobská.

V sále chyběli i marod Bauer a kvůli fotbalovým povinnostem Čech. Jako sportovní legenda byla oceněna 78letá Ája Vrzáňová. „Je to pro mne neuvěřitelně krásné,“ řekla dojatá krasobruslařka, která si jako dárek odnesla raketu tenistky Mandlíkové.

Martin Kézr, Karel Felt, Právo

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní