Rubriky:

Ostatní

Sáblíková na ME vede, Erbanová způsobila na úvod senzaci

9. ledna 2010 12:39 - HAMAR

Rychlobruslařka Martina Sáblíková ovládla na ME ve víceboji závod na 3000 metrů a celkově vede. Nizozemka Ireen Wüstová na ni ztrácí 0,21 bodu. Oba sobotní závody tak patřily Češkám, reprezentační kolegyně Sáblíkové Karolína Erbanová totiž senzačně ovládla úvodní pětistovku.

 

Jerry Lampen, Reuters

Sáblíková se představila v první jízdě silné osmičlenné skupiny, která nastoupila po úpravě ledu. Její soupeřkou byla jako již tradičně v této sezoně Němka Stéphanie Beckertová, která ji dokázala ve Světovém poháru dvakrát porazit.

V Hamaru se ale nic podobného nekonalo. Sáblíková německou rivalku předčila o více než pět sekund a bezpečně se v té chvíli dostala do čela průběžného pořadí.

Až po ní jely její hlavní papírové rivalky v boji o celkové prvenství Wüstová a Němka Daniela Anschützová-Thomsová. Po pětistovce čtvrtá Wüstová zajela druhý čas, na Sáblíkovou ztratila 5,31 vteřiny a je těsně druhá. Anschützové se zatím v Norsku příliš nedaří a je zatím čtvrtá.

Erbanové to zatím nedochází
Sedmnáctiletá Erbanová na pětistovce časem 39,54 sekundy potvrdila prognózu trenéra Petra Nováka, jenž den před startem tvrdil, že bude bojovat o umístění na stupních vítězů.

Je to něco fantastického. Vůbec mi to nedochází. V něco podobného jsem vůbec nedoufala," řekla nadšená Erbanová novinářům.

Na tříkilometrové trati startovala Erbanová v první části a zajela čas 4:19,93, díky kterému obsadila 17. místo. V průběžném pořadí jí patří nečekaná šestá pozice a je tak prakticky jisté, že se představí i na závěrečné trati 5000 metrů, do které postoupí jen nejlepší dvanáctka.

Mistrovství Evropy v rychlobruslařském víceboji v Hamaru:
Ženy:

500 m: 1. Erbanová (ČR) 39,54, 2. Šichovová (Rus.) 39,56, 4. Bökková (Nor.) 39,76, ...7. Sáblíková (ČR) 40,45.

Muži:
500 m: 1. Niedzwiedzki (Pol.) 36,07, 2. Anesi (It.) 36,52, 3. Friberg (Švéd.) 36,56, ...18. Sáblík (ČR) 37,63.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní