Rubriky:

Ostatní

Filipínský boxer Pacquiao se utká o titul s Clotteyem

11. ledna 2010 11:25 - DALLAS

Nejbližším soupeřem filipínského profesionálního boxera Mannyho Pacquiaa bude nakonec Ghaňan Joshua Clottey. Ten se s úřadujícím mistrem světa organizace WBO ve welterové váze utká 13. března v Dallasu.

 

Jae C. Hong, ČTK/AP

Původně měl Pacquiao boxovat v tomto termínu v Las Vegas proti Američanovi Floydu Mayweatherovi. Z dlouho očekávaného souboje, který měl vynést oběma účastníkům dohromady 40 milionů dolarů, ale nakonec sešlo. Tým asijského boxera nepřistoupil na požadavek soupeře podrobit se před zápasem krevním testům podle pravidel světové organizace WADA.

Pacquiaoův promotér Bob Arum se nyní dohodl na podmínkách náhradního zápasu, kde půjde rovněž o mistrovský pás. "Chtěl jsem přivést do Texasu velký boxerský duel již několik let, tak proč neuspořádat ten největší a nejlepší?" vyhlásil majitel týmu amerického fotbalu Dallasu Cowboys Jerry Jones, na jehož stadionu se boxerský galavečer uskuteční. "Budeme tento duel propagovat, jako by šlo o Super Bowl," dodal. Nový stadion za více než miliardu dolarů má pro fotbalové zápasy kapacitu 40.000 míst.

Filipínec se stal loni prvním boxerem světa, který získal titul mistra světa v sedmi různých vahách. Jeho soupeř má v profesionálním ringu bilanci 35 výher proti třem porážkám a v roce 2008 mu patřil titul organizace IBF ve welterové váze.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní