Rubriky:

Ostatní

Na ovál pro Sáblíkovou nejsou peníze, říká hejtman Rath

15. února 2010 19:34 - PRAHA

Středočeský kraj nemá peníze na výstavbu krytého oválu s rychlobruslařskou dráhou ve Velkém Oseku na Kolínsku, kde by mohla trénovat zlatá olympionička Martina Sáblíková. Několik miliard korun na výstavbu takové haly a následně desítky milionů korun ročně na financování jejího provozu nelze najít ve veřejných rozpočtech, řekl v pondělí novinářům hejtman David Rath (ČSSD).

 

Roman Vondrouš, ČTK

"Byl jsem se ve Velkém Oseku podívat, to je příjemná vesnička, ale tam není realistické postavit velký stadion a ještě financovat jeho provoz," uvedl hejtman. Tento nápad se mu prý ale "romanticky" líbí, protože rychlobruslařce samozřejmě držel palce a úspěch jí přeje. Bylo by však podle něj nyní hrozně laciné se na Sáblíkové snažit nějakým způsobem "přiživit".

Pokud se najde soukromý investor, kraj by to podle Ratha uvítal. "Ale z veřejných prostředků to prostě možné není, protože to by byl naprosto ztrátový podnik, který by zavázal všechny další politické reprezentace platit poměrně velké částky na provozní dotace," prohlásil. "Kdybychom mohli pomoci nějakým realističtějším způsobem, na co kraj dosáhne, tak jsme připraveni," uvedl Rath.

Starosta Velkého Oseku Jiří Otta po nedělním triumfu Sáblíkové na tříkilometrové trati řekl, že je již domluvený s investory projektu, kteří by měli vystoupit z anonymity během jara. Výstavba první umělé dráhy v Česku má podle dřívějších informací vyjít na zhruba 1,5 miliardy korun.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní