Rubriky:

Ostatní

Předseda ČSTV Srb navrhuje prodat O2 Arenu

3. března 2010 22:07 - PRAHA

Prodejem pražské O2 Areny by chtěl předseda Českého svazu tělesné výchovy Vladimír Srb pomoci financování českého sportu. V rozhovoru pro Radiožurnál dnes zároveň prohlásil, že však zatím nevidí případného zájemce o zadluženou halu.

 

www.cz.o2.com

"Je to kupec, který to kupuje s dluhem," uvedl Srb. Podle něj by libeňskou halu mohl koupit stát či město. "Arena je dneska provozně soběstačná. Je to o splácení," prohlásil šéf ČSTV.

Český svaz tělesné výchovy je majoritním vlastníkem loterijní společnosti Sazka, která odvádí do sportu výrazně méně peněz než v minulosti kvůli dluhům vzniklým výstavbou O2 Areny. Šest let stará hala, vybudovaná pro mistrovství světa v hokeji 2004, stála Sazku osm miliard korun. Ročně firma splácí 600 miliónů, podle některých odhadů může aréna přijít nakonec až na 14 miliard korun.

Zatímco ještě v roce 2003 odvedla Sazka svým akcionářům miliardu korun, loni to bylo 175 miliónů korun.

Vedle splátek O2 Areny může za klesající podporu i novela zákona o dani z přidané hodnoty, kvůli níž Sazka v letech 2005 až 2007 přišla údajně o 800 miliónů korun.

Srb také navrhuje zřídit ministerstvo sportu. O této možnosti by měl 2. dubna jednat na schůzce s premiérem Janem Fischerem. "Já si sice myslím, že tato vláda už na to nemá mnoho času. V tuto chvíli říci: počkáme na příští vládu, bych nepovažoval za rozumné," řekl Srb Radiožurnálu.

"Chtěl bych slyšet, že myšlenka samostatné kapitoly sportu a jejího naplnění nejenom jaksi přesunem ze stávajících peněz, je pro tuto vládu nebo pana premiéra přijatelná," prohlásil šéf ČSTV.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní