Rubriky:

Ostatní

Nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje je lezec Ondra

8. září 2020 18:13 - Brno

Nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje za rok 2019 je sportovní lezec Adam Ondra z Tesly Brno. V tradiční anketě dominoval už popáté. Týmem roku se stali brokoví střelci Komety Brno a akcí roku mistrovství Evropy horských kol v Brně. Výsledky ankety byly dnes vyhlášeny na krajském úřadu v Brně a oceněné dekoroval hejtman Bohumil Šimek.

 

Lukáš Bíba

Ondra se v loňském roce stal mistrem světa, evropským šampionem a vítězem Světového poháru v lezení na obtížnost. Kvalifikoval se rovněž na olympijské hry do Tokia. V pořadí ho následovala dvojice brněnských střelců, kteří získali tituly mistrů Evropy. Druhý skončil Jiří Lipták, který soutěží v disciplíně trap, a třetí byl skeetař Jakub Tomeček.

Ondra a spol. už letos SP mít nebudou, za rok bude dvanáct dílů

Oba měli výrazný podíl na tom, že krajskou jedničkou v týmech se stali právě brokoví střelci Komety, mezi něž patří i Zina Hrdličková, vyhlášená Talentem roku. Nejlepším jihomoravským handicapovaným sportovcem se stal cyklista Ivo Koblasa z Favoritu Brno. Sportovcem Sympaťákem byl vyhlášen nohejbalista Lukáš Rosenberk (MNK Modřice).

Trenéry roku 2019 se na jižní Moravě stali Zdeněk Tobiáš (plavání), Luboš Adamec (sportovní střelba) a Jan Bobrovský (basketbal), mládežnickým kolektivům roku kralovali atleti Olympu Brno. Do Síně slávy vstoupili Jiřina Langová a Hana Bubníková (moderní gymnastky, známé pod dívčími jmény jako sestry Machatovy), František Konvička (basketbal) a František Mašlaň (lední hokej).

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.