Rubriky:

Ostatní

U rychlobruslařské hvězdy Pechsteinové byla kvůli dopingu policie

5. března 2010 13:11 - BERLÍN

Dům slavné německé rychlobruslařky Claudie Pechsteinové, která si odpykává trest za doping, prohledala policie. Podle pětinásobné olympijské vítězky si kriminalisté odnesli výpisy z bankovních účtů, příbalové letáky od léků, zabavili jí laptop a zkopírovali si data z dalšího počítače.

 

Denis Balibouse, Reuters

"Bylo jich asi deset a někteří na sobě měli neprůstřelné vesty. Byl to nepříjemný pocit," uvedla Pechsteinová, která je sama příslušnicí spolkové policie. "Kolegové" ji překvapili ve čtvrtek v osm hodin ráno.

Domovní prohlídka souvisí s trestním oznámením na neznámého pachatele, které podalo vedení německého rychlobruslařského svazu před čtvrt rokem. Podle funkcionářů totiž stojí za dopingem nejúspěšnější německé sportovkyně v historii zimních olympijských her další osoba.

"Jsem rád, že se vyšetřování pomalu rozjíždí," komentoval prohlídku šéf německého rychlobruslení Gerd Heinze pro agenturu SID.

Vyšetřování prý vítá i Pechsteinová, i když návštěvu policistů označila za drsný vpád do soukromí. "Už by měli konečně začít. Každé vyšetřování mě osvobodí, protože když jsem nedopovala, nemůže existovat ani nikdo v pozadí," uvedl osmatřicetiletá legenda na svém webu.

Pechsteinová neměla nikdy pozitivní dopingový nález, ale v červenci minulého roku dostala kvůli podezřelým výsledkům krevních testů dvouletý zákaz startů. Trest byl vynesen na základě úsudku mezinárodní unie ISU, že abnormální krevní hodnoty nemohly vzniknout přirozenou cestou. Rychlobruslařka jakoukoli vinu popírá a do poslední chvíle bojovala o start ve Vancouveru, ale neuspěla ani u arbitrážního soudu CAS.

Policistům při prohlídce předala i jména dalších rychlobruslařů, kteří prý měli rovněž nezvyklé krevní testy, ale potrestáni nebyli. "Jsem zvědavá, proč zrovna já jsem byla jako jediná, s kým to řešili a potrestali mě," uvedla šestinásobná mistryně světa a někdejší velký vzor Martiny Sáblíkové.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní