Rubriky:

Ostatní

Boxer Konečný věří, že se ještě letos dočká velkého zápasu

15. března 2010 12:03 - PRAHA

Nejlepší český profesionální boxer současnosti Lukáš Konečný vyhlíží velký zápas. A pevně věří, že se dočká ještě letos. Jedenatřicetiletý boxer podle všeho definitivně přestoupí o třídu výš do střední váhové kategorie a v letošním roce by se rád představil v boji o evropský či světový titul některé z velkých organizací.

"Už měl být minulý rok. Manažer se ho snaží dohodnout a má toho rozjednáno víc. Vím, že hledá, a věřím, že něco velkého opravdu bude," řekl po pátečním pražském galavečeru boxu Konečný, který zároveň doufá, že by se mohl jeho životní zápas uskutečnit v Česku.

Problém je však v tom, že s ním nikdo ze špičkových boxerů držících pásy světových organizací nechce dobrovolně boxovat. "V Německu jsem známej a spoustu titulů drží Němci. Například Sturm nebo Sylvester. S řadou z nich jsem v minulosti sparoval a oni ví, že by šli do rizika. Nemuselo by se jim to vyplatit. Radši si vyberou jako soupeře třeba papírově snadnějšího Argentince," uvedl Konečný, jenž je členem německé stáje SES Boxing.

Jedinou šancí pro dvojnásobného bronzového medailistu z amatérského mistrovství světa je si velký souboj "vynutit". Vybojovat si pozici oficiálního vyzyvatele. "Všichni mi říkají, že bez toho do toho nepůjdou. Musím být první na žebříčku," pokrčil Konečný rameny.

Brněnský rodák už několik titulových zápasů absolvoval, naposledy se v dubnu 2008 utkal v Drážďanech se Sergejem Dzinzirukem o pás šampióna organizace WBO. Titul nakonec získal ukrajinský obhájce, ale až po kontroverzním verdiktu rozhodčích. Tehdy naposledy Konečný ukázal, že se jej musí slavnější soupeři oprávněně obávat.

 Ani za smrtelné peníze

Česká boxerská jednička by podle všeho mohla bez větších problémů bojovat o titul v nižší váhové kategorii - lehké střední. Do toho se ale už Konečnému nechce. "Ani za velké, smrtelné peníze. Problém totiž je to, že by se mohly smrti podobat. Já se trápím, když shazuju na stávajících 72,5 kilo. Normálně vážím 78 až 80 a shazovat mi dělá velké problémy. Mám strach, že bych zkolaboval," vysvětlil Konečný.

Čekání na velký zápas si momentálně rodák z Brna zpestřuje zápasy proti slabším soupeřům. V pátek například v Praze porazil Ionuta Trandafira Ilieho z Rumunska. "Takové zápasy potřebuju. Vím, že se může stát, že mi manažer zavolá a řekne, že za dva měsíce bojuju o mistra světa. A já nechci promarnit šanci, proto musím být připravený. Proto stále trénuju a vítám, když mám takové zápasy jako v pátek," dodal Konečný.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní