Rubriky:

Ostatní

Osmá obhajoba. Vytře Kličko s Chambersem ring?

19. března 2010 12:04 - DUSSELDORF

Američan Eddie Chambers má být dalším soustem, které v sobotu v Düsseldorfu rozžvýká v zubech ukrajinský boxerský velmož Vladimir Kličko. Vydrží jeho protivník alespoň šest kol? Nebo celých sedm?

 

Ina Fassbender, Reuters

„Od časů Lennoxe Lewise nemají bratři Kličkové žádné obstojné soupeře,“ mrzí bývalého šampióna George Foremana, který i teď krotí americkou víru v Chambersovu rychlost a odolnost. „Bude to stejné jako v předchozích Vladimirových zápasech. Vyzývatel dostane namláceno, pak ho zabalí a pošlou domů.“

Třiatřicetiletý Kličko neprohrál od dubna 2004, sedmkrát úspěšně obhájil pás mistra světa a před víkendovým duelem má moře sebevědomí. „Chamberse velmi respektuji, ale šetřit ho nebudu v žádném případě.“

Vše znovu hraje favoritovi do karet. Je vyšší o 14 centimetrů, má o 15 cm delší rozpětí paží, je také těžší o 15 kilogramů a v profiringu nasbíral o 18 vítězství víc než „Rychlík Eddie“. „Desítky hodin jsem studoval Kličkův styl. Jakmile mě začne zpracovávat přední rukou, tak bude zle,“ vytušil 27letý Američan.

Americký boxer Eddy Chambers na tréninkuAmerický boxer Eddy Chambers na tréninkufoto: Reuters/Ina Fassbender

Do fotbalové Esprit Areny si koupilo lístek 50 tisíc fanoušků. „Bylo mým snem dostat box na velké stadióny. Myslím na diváky a předvedu jim to nejlepší ze svého rejstříku,“ prohlásil Kličko, kterého před časem bulvární novináři nachytali v Los Angeles, jak se tulí k dvacetileté americké herečce Hayden Panettierové, známé z televizního seriálu Hrdinové. „Soukromí si snažím chránit, takže na toto téma ode mě nic neuslyšíte,“ zůstal Vladimir neoblomný.

Před sebou má totiž o víkendu prácičku. „Zápas o titul, to je životní šance. Nastane moje éra,“ vyprávěl Chambers. „Bla bla bla bla. Nejdřív spousta řečí a večer bude obličejem vytírat ring,“ vzkázal Kličkovu soupeři jeden z fanoušků. Pravda se ukáže v sobotu. Od 22.45 h vysílá duel přímým přenosem německá televize RTL.

Marek Burkert, Právo

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní