Chroust hrdinou, Draci porazili v prvním finále baseballové extraligy Ostravu

11. září 2020 22:05 - Brno

Brněnští baseballisté vykročili za dvaadvacátým titulem v extralize. Draci porazili díky nadhazovači Radimu Chroustovi a dobrému vstupu do zápasu v prvním finále Czech Series obhájce titulu Arrows Ostrava 6:1.

 

baseball.cz, Petr Coufal

Chroust odházel díky 111 nadhozům všech devět směn. Ostravskému útoku povolil jen tři odpaly a jediný bod hned v první směně.

V dohrávce úvodního dějství získali Draci rozhodující náskok. Po sérii čtyř odpalů a chybě obrany soupeře doběhli pro čtyři body. Pátý přidali ve čtvrté směně a šestý v osmé. Pro šest bodů doběhlo šest různých hráčů.

Baseballisté Arrows usilují o hattrick, ve finále narazí na rozjeté Draky

„Sice se nám do zápasu podařilo dobře vstoupit, ale Draci dokázali odpovědět a vytvořili si náskok, který se nám nepodařilo stáhnout," lituje Aleš Navrátil, jeden z trenérů Arrows.

Vedle Chrousta zazářil také zadní polař Arnošt Dubový. Odpálil jako jediný hráč zápasu dva hity, ke kterým navíc přidal také osm skvělých záskoků v dlouhém poli. Draci získali letošní pátou výhru nad Arrows ze šesti odehraných zápasů a vstoupili tak lépe do finálové série, v níž útočí na 22. extraligový titul.

Druhý duel série hrané na tři výhry začne v Ostravě v sobotu v 19:00. Finále bude pokračovat o týden později, šampion bude znám nejpozději 20. září.

Finále baseballové extraligy - 1. zápas:
Draci Brno - Arrows Ostrava 6:1.
dos, ČTK, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.