Rubriky:

Ostatní

Živě

Účastník Utkání hvězd baseballové MLB dostal trest za doping

21. dubna 2010 07:39 - CINCINNATI

Nejslavnější baseballová soutěž MLB má po necelém roce další velký dopingový případ. Zákaz startu v 50 zápasech dostal za pozitivní test na zakázanou látku nadhazovač Cincinnati Edinson Volquez.

Účastník předloňského Utkání hvězd v prohlášení uvedl, že doping pocházel z léku, který dostal od lékařů v rodné Dominikánské republice proto, aby mohl založit se svou manželkou rodinu. "A výsledkem bylo, že jsem byl na jaře na začátku tréninkového období pozitivně testován," řekl šestadvacetiletý baseballista.

Vedení MLB podle svých pravidel nezveřejnilo látku, která dopingový nález způsobila. Volquez se může k baseballu vrátit v polovině června, pokud se zotaví z operace ramena, kvůli níž v současné době stejně nemůže hrát.

Dosud posledním hráčem, jenž byl suspendován na 50 zápasů v rámci dopingového programu MLB, byl loni v květnu hvězdný Manny Ramirez z Los Angeles Dodgers.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.