Čeští florbalisté podlehli na závěr EFT v Curychu Švýcarům 3:6

CURYCH

Čeští florbalisté neuspěli ani ve svém posledním utkání na turnaji Euro Floorball Tour v Curychu, když podlehli domácímu Švýcarsku 3:6. Prohráli i v dodatečných samostatných nájezdech a skončili poslední s jediným bodem za vítězství v rozstřelu s Finskem.

Švýcaři měli před 1167 diváky na montovaných tribunách na hlavním nádraží v Curychu, kde se turnaj hrál při oslavách 25. výročí florbalu v zemi helvetského kříže, raketový nástup. Už po 18 vteřinách otevřel skóre Christoph Hofbauer, za dalších 89 sekund zvýšil Dysli a na konci úvodního dějství upravil Matthias Hofbauer už na 3:0.

Hned po 47 vteřinách druhé části inkasoval brankář Kafka počtvrté a podruhé v utkání se zapsal mezi střelce Christoph Hofbauer. O snížení se postaral ve 24. minutě Deutsch. V polovině zápasu nahradil Kafku Rytych a na stavu nic nezměnily v druhém dějství ani dvě přesilovky českého týmu a jedna švýcarská.

Ve 43. minutě už se skóre opět měnilo, když skóroval domácí Zürcher. V české přesilovce pak fauloval deset minut před koncem Fridrich, ale Kuchen trestné střílení neproměnil. Ostřanský se Skalíkem pak snížili na 3:5, ale poslední slovo měl 65 vteřin před koncem Mühlethaler.

Turnaj Euro Floorball Tour mužů v Curychu:
Švýcarsko - Česká republika 6:3 (3:0, 1:1, 2:2), sam. nájezdy 2:1
Branky a nahrávky: 1. Ch. Hofbauer, 2. Dysli (M. Hofbauer), 19. M. Hofbauer (Wolfer), 21. Ch. Hofbauer (M. Hofbauer), 43. Zürcher (Antener), 59. Mühlethaler - 24. Deutsch (Novotný), 56. Ostřanský (Jakůbek), 58. Skalík (Cepek). Rozhodčí: Gross, Larinovs (oba Lot.). Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 1167.
Finsko - Švédsko 7:4 (2:0, 3:3, 2:1), sam. nájezdy 3:2
Branky: 23. a 26. Hänninen, 1. Kukkola, 12. Lax, 28. Manninen, 45. Moilanen, 59. Jussila - 22. Bron-Sundbom, 33. Gillek, 36. Hagberg, 52. K.-J. Nilsson.
Konečná tabulka:
1. Finsko330021:148
2. Švédsko320122:155
3. Švýcarsko310213:194
4. Česko300314:221
Pozn.: Za vítězství v nájezdech se uděluje bod, do skóre se rozstřel nezapočítává.