Střelkyně Marušková skončila po slabším finále v SP pátá

FORT BENNING

Česká střelkyně Lenka Marušková obsadila ve Světovém poháru v americkém Fort Benningu páté místo v disciplíně sportovní pistole. Stříbrná medailistka z olympijských her v Aténách přišla o umístění na stupních vítězů ve finále, které se jí příliš nevyvedlo.

Marušková šla do osmičlenného finále po výsledku 586 z druhé pozice a mohla pomýšlet i na druhý triumf v SP v kariéře. Ve Fort Benningu se jí daří - v roce 2007 tu slavila ve vzduchové pistoli právě své jediné vítězství v seriálu a ve sportovní pistoli byla tehdy druhá.

Finálová část však plzeňské střelkyni nevyšla a po nástřelu 202,3 klesla na pátou pozici. Zvítězila Bulharka Maria Grozděvová před Kirou Klimovovou z Ruska. Na třetí Munkzul Tsogbadrahovou z Mongolska ztratila Marušková devět desetin bodu.