Rubriky:

Ostatní

Ospalý při své premiéře na dlouhém triatlonu vyhrál v St. Pöltenu

30. května 2010 12:45 - ST. PÖLTEN

Český triatlonista Filip Ospalý zvládl na výbornou svou premiéru na tratích půlironmana o objemech 1,9 km plavání, 90 km cyklistiky a běhu na 21 kilometrů. V rakouském St. Pöltenu zvítězil a za svými zády nechal celou plejádu světových es. Druhý doběhl se ztrátou 59 sekund Australan Chris McCormack, třetí Andreas Raelert z Německa zaostal o minutu a půl.

O převaze Ospalého svědčí i výrazně překonaný traťový rekord, oproti loňskému času vítěze McCormacka byl český závodník rychlejší o osm minut. Mezi třemi tisícovkami startujících nechyběli kromě McCormacka loni druhý Marino Vanhoenacker z Belgie a třetí Ital Massimo Cigana. Konkurenci oproti loňsku zvedli ještě Němci Michael Göhner, který vyhrál nedávno v Rothu, Lucemburčan Dirk Bockel či třetí muž z loňského závodu na Havaji Raelert.

"Když jsem před závodem usínal, tak jsem nějaké imaginární sny měl. Samotný závod ale předčil mé očekávání. Měl jsem respekt z tratí i soupeřů, hlavně z 90 kilometrů bezhákové cyklistiky. Jsem šťastný a nyní se mohu připravit na další závod, kterým bude srpnové mistrovství Evropy v Německu," řekl ČTK Ospalý, který se rovněž kvalifikoval i na mistrovství světa, které se uskuteční 13. listopadu na Floridě.

Plavání zvládl nejlépe Maďar Csaba Kuttor, Ospalý vylézal z vody třetí. Do cíle jízdy na kole dorazil jako první čtyřnásobný vítěz Ironmanu v Klagenfurtu Vanhoneacker s náskokem 40 sekund na početné pole pronásledovatelů, mezi kterými nechyběli McCormack, Bockel, Ospalý, Weiss, Cigana i Raelert.

V běhu rychle dvojice McCormack a Ospalý předběhla Vanhoneackera a v posledních kilometrech nenechal Ospalý nic náhodě, jasně soupeři utekl a bezpečně zvítězil.

"Věděl jsem, že plavání bude bez problémů a běh, když nepřijde krize tak také. Překvapilo mě, že se taktizovalo na kole, až v posledním stoupání ujel Vanhoenacker, ale rychle jsme jej s McCormnackem doběhli a utekli mu. Od sedmého kilometru jsme si začali povídat a po polovině běhu viděli, že Raelert má stejnou ztrátu. Asi na patnáctém kilometru na Chrise přišla krize a když jsem na 18 kilometru zkusil zrychlit, tak vůbec nereagoval. Přidal jsem ještě více a za kilometr mu utekl o desítky sekund," popsal závod Ospalý.

Dlouhý triatlon ve St. Pöltenu:

1. Ospalý (ČR) 3:46:02, 2. McCormack (Austr.) -59, 3. Raelert (Něm.) -1:27, 4. Vanhoenacker (Belg.) -3:17, 5. Bockel -5:27, 6. Weiss (oba Něm.) -5:49.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní