Rubriky:

Ostatní

ME pro české boxery skončilo, vypadl i Chládek

7. června 2010 19:36 - MOSKVA

Boxerské mistrovství Evropy v Moskvě pro českou výpravu skončilo. Dnes byli vyřazeni poslední dva reprezentanti včetně Zdeňka Chládka, do kterého vedení svazu vkládalo největší naděje. Nad síly bronzového medailisty z juniorského mistrovství světa v roce 2008 byl v kategorii do 64 kilogramů domácí Alexandr Soljanikov, který ústeckého soupeře vybodoval v poměru 6:3.

 

Lukáš Táborský, Právo

Dvacetiletý Chládek, který jako jediný ze čtyřčlenného týmu odjel do Ruska na náklady svazu, odboxoval dvě vyrovnaná kola. Soupeř získal první bod zároveň s gongem ukončujícím úvodní kolo, ve druhém ringový rozhodčí Chládka veřejně napomenul, což přineslo Rusovi další dva body. "Pokud by nebyl napomínán, to kolo by vyhrál 2:0 a utkání by se vyvíjelo jinak," napsal z dějiště svazový šéf Svatopluk Žáček. "Ve třetím kole pak ve snaze zvrátit nepříznivý výsledek útočil, dělal chyby a prohrál," dodal.

Osmifinalista loňského MS Chládek v Moskvě startoval s ambicemi ukončit dlouhé čekání českých boxerů na výraznější úspěch na kontinentálním šampionátu. Medaili získal naposledy Pavol Polakovič, který si v roce 1996 odvezl bronz. "Rval se o vítězství, bojoval, ale bohužel je vyřazen," konstatoval Žáček.

Hned svůj první zápas prohrál i devatenáctiletý Miroslav Šerban, který ve váze do 60 kg vysoko podlehl maďarskému soupeři Miklosi Vargovi 2:16.

Už o víkendu vypadli Martin Svoboda (do 69 kg) a Vardan Besaljan (do 75), který si alespoň jako jediný z Čechů připsal na turnaji jedno vítězství.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní