Rubriky:

Ostatní

Druhou kvalifikaci na "Velkou" vyhrál hřebec Bremen Plan

12. června 2010 20:59 - PARDUBICE

Sedmiletý hřebec Bremen Plan v sedle s žokejem Jiřím Kouskem vyhrál druhý kvalifikační dostih pro 120. Velkou pardubickou. V závodě na 5800 metrů o 200.000 korun zvítězil svěřenec trenéra Radka Holčáka bezpečně před Poccim. Třetí místo vybojovala bělka Sixteen, dvojnásobná vítězka slavného pardubického dostihu.

Desetiletou Sixteen v dostihu vedl žokej Josef Bartoš, který se do sedla vrátil poprvé po vážném zranění z počátku dubna. Po pádu na mítinku v Trevisu měl tři zlomené obratle, ale už se zdá být fit a v Pardubicích si připsal i jedno prvenství na zádech Sherenta.

V kvalifikačním dostihu ale do boje o první místo nezasáhl a přisoudil to vlastní chybě, třetí pozici pak vybojoval až ve finiši. "Jel jsem defenzivní taktiku, jak bylo v plánu, ale ne až takhle. A koně přede mnou mi utekli," řekl Bartoš České televizi. "Ale na konci mi (Sixteen) hezky zafinišovala. Bude to dobrý," dodal optimisticky.

Vítězný žokej Kousek si pochvaloval, že se svým koněm neměl žádnou práci. "Koník je hrozně dobrý skokan, udělal všechno sám, tempo si určil. Dávno jsem neseděl na tak dobrém koni," řekl Kousek.

Nejúspěšnějším žokejem pardubického odpoledne byl s třemi triumfy Jan Faltejsek.

Překážkový dostihový mítink v Pardubicích:
Velká cena Paramo - Memoriál majora Miloše Svobody (druhá kvalifikace pro 120. Velkou pardubickou České pojišťovny, steeplechase cross country pro pětileté a starší koně, 5800 m, 200.000 Kč): 1. Bremen Plan (ž. Kousek), 2. Pocci, 3. Sixteen. Výrok: velmi lehce - 8 - 14. Čas: 7:27,78.
Rámcové dostihy:
I.: Beau (ž. Mátl) - Eldorado - Tameless.
II.: Orphee des Blins (ž. Faltejsek) - Dobyvatel - Ready for Life.
III.: Klirens (ž. Faltejsek) - Scansor - Senegal.
IV.: San-Kairo (am. Odložil) - Latimer - Lapaj.
V.: Sherento (ž. Bartoš) - Fantastyka - Cabernet.
VI.: City Hall (ž. Faltejsek) - Determinacja - Velbert.
VII.: Ursan (ž. Kašný) - O'Key - Bambino.
IX.: Lerak (ž. Szikora) - King of Gracie - Ready for Smile.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní