Stolní tenista Prokopcov porazil ve finále Prague Open Ovtcharova

Stolní tenista Dmitrij Prokopcov triumfoval potřetí v kariéře na Prague Open. V dnešním finále český reprezentant porazil favorizovaného Němce Dimitrije Ovtcharova. V soutěži žen kralovala rovněž potřetí v historii slovenská reprezentantka Eva Ódorová.

"Jsem nadšený z výhry i z faktu, že jsem porazil dva hráče, které mám před sebou v žebříčku," řekl Prokopcov, vítěz turnaje z let 2001 a 2004. Padesátý hráč světa cestou za titulem a odměnou 40 tisíc korun vyřadil v semifinále českou jedničku Petra Korbela (49. v žebříčku ITTF) 3:1 a ve finále světovou dvanáctku Ovtcharova.

V duelu o titul vedl Prokopcov už 3:0, ale pak se musel o výhru mírně strachovat. Za stavu 3:1 nevyužil v pátém setu náskok 9:5 a po šesti prohraných výměnách musel bojovat v dalším setu. V tom odvrátil další setbol a sám nakonec proměnil druhý mečbol v utkání.

"Výhra mi dodá sebevědomí před nadcházejícím mistrovstvím Evropy," uvedl Prokopcov k šampionátu, který začne v Ostravě 11. září.

Formu si může ověřit příští pondělí v Lize mistrů. Český mistr El Niňo Praha, jehož je jedničkou, hostí Borusii Düsseldorf, která se opírá o výkony druhého hráče světa Tima Bolla.

V ženském finále porazila Ódorová domácí hráčku Lenku Harabaszovou bez ztráty setu a navázala na triumfy z let 2004 a 2007.

Turnaj Maxx Kuchyně Prague Open 2010 ve stolním tenisu:
Muži:
Čtvrtfinále: Ovtcharov (Něm.) - Konečný (ČR) 3:1 (5, 3, -7, 2), Wang Ceng-i (Pol.) - M. Obešlo (ČR) 3:1 (8, -8, 7, 6), Prokopcov (ČR) - Such (Pol.) bez boje, Korbel - Štěpánek (oba ČR) 3:1 (12, 9, -4, 6).
Semifinále: Ovtcharov - Wang Ceng-i 3:2 (6, -8, 10, -6, 7), Prokopcov - Korbel 3:1 (7, -7, 3, 8).
Finále: Prokopcov - Ovtcharov 4:2 (5, 9, 9, -7, -9, 12).
Ženy:
Semifinále: Ódorová (SR) - Matelová (ČR) 3:1 (5, 9, -9, 3), Harabaszová - Adámková (obě ČR) 3:2 (5, -11, 7, -8, 5).
Finále: Ódorová - Harabaszová 3:0 (6, 11, 6).