Rubriky:

Ostatní

VIDEO: Neuvěřitelné! Předvedl dvojitý backflip na invalidním vozíčku

2. září 2010 19:42 - NEW YORK

Myslíte si, že na vozíčku se dá jezdit jen dopředu či dozadu, případně udělat obrátku? A co třeba backflip? Bez problémů, Američan Aaron Fotheringham zvládl hned dva. Jako první na světě tak na invalidním vozíčku předvedl dvojitý backflip. Tak jakýpak handicap...

 

Osmnáctiletý Fotheringham, jemuž kamarádi a fanoušci přezdívají „Wheelz“, je paraplegik. Ale neobyčejný, to, co dokáže na svém vozíčku, je téměř neuvěřitelné. Přiložené video vás o tom bezesporu přesvědčí. Tak dlouho piloval dvojitý backflip, až se mu po několika hrozivých pádech povedl. Jako prvnímu v historii.

Fotheringham je podobnými, pro někoho ztřeštěnými, kousky proslulý. Narodil se již s ochrnutýma nohama, ale nikdy se svým handicapem nenechal od ničeho odradit. Ve skateparku se objevil poprvé už v osmi letech, do všeho šel vždy s odvahou a po hlavě, každý kousek nacvičoval. Znovu a znovu, i přes bolestivé pády, dokud jej nezvládl.

Před čtyřmi lety ustál rodák z Las Vegas jako vůbec první vozíčkář jednoduchý backflip. Nyní k němu přidal i ten dvojitý. Vedle samotného ježdění Fotheringham učí podobně postižené hochy, aby se vzepřeli svému handicapu a dokázali stejně jako on, že sport nemá žádná omezení a hranice.

kvk, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní