Rubriky:

Ostatní

Futsalová liga začne s novým sponzorem, favoritem je opět Chrudim

2. září 2010 14:50 - PRAHA

Česká futsalová liga vstoupí v pátek do sezony 2010/2011 s novým generálním partnerem, internetovou sázkovou společností, po níž také ponese název Jetbull liga. Nové partnerství by mělo pomoci dalšímu rozmachu futsalu a jeho profesionalizaci tak, aby se i ostatní celky mohly dostat na úroveň aktuálního lídra a šestinásobného šampiona ERA-PACKu Chrudim, který je i letos hlavním favorit na titul.

"Přes léto jsme se snažili ještě daleko více pozvednout úroveň futsalové ligy a jsme moc rádi, že se nám konečně podařilo získat generálního partnera ligy. Dokazuje to, že se tomuto sportovnímu odvětví velmi daří. Vždyť do ligy přichází stále více hráčů i trenérů z předních futsalových zemí, jako je Brazílie či Rusko," uvedl předseda futsalové komise při ČMFS Otakar Mestek.

Vedení futsalové ligy doufá, že nadcházející ročník bude minimálně tak vyrovnaný jako ten minulý. Chrudim si šestý titul v řadě zajistila až po dramatické finálové bitvě s Teplicemi 3:2 na zápasy. "Podobně napínavé souboje mohou lize jen pomoci," mínil Mestek.

I letos je Chrudim jasným favoritem

Chrudim je i letos jasným favoritem, přestože bude znovu hrát na dvou frontách. Vedle ligy totiž hodlá bojovat i o postup mezi čtyři nejlepší celky evropského Futsal Cupu. V základní skupině se na konci září na domácí půdě představí v soubojích s Tbilisi, Minskem a maďarským Györem.

V této skupině by Chrudim měla potvrdit roli šestého nejvýše nasazeného týmu, čímž dosáhla historického maxima. Klíčové bude ale zvládnout následnou elitní skupinu, z níž postoupí jen nejlepší tým do Final Four. "Chceme maximálně pomoci Chrudimi, aby na Final Four konečně dosáhla a potvrdila rozmach českého futsalu," dodal Mestek.

Chrudim doznala během léta změn nejen v hráčském, ale také v realizačním týmu. Hrajícím trenérem se stal osmatřicetiletý Brazilec Cacau, který před rokem přišel z kazašského Kairat Almaty. Předtím působil ve Španělsku a rok strávil ve Spartaku Moskva. Druhý nejproduktivnější hráč Chrudimi bude zároveň pomáhat i české reprezentaci jako asistent trenéra Tomáše Neumanna.

Kdo dál? Teplice, Brno...

V lize by největším soupeřem Chrudimi, která v základní části minulého ročníku ztratila jen dva body, měly být znovu Teplice a Tango Brno. Zlepšit loňské umístění v dolní části tabulky pak chtějí pražské celky Slavia a Bohemians. Nováčky soutěže jsou Plzeň a Třinec.

Vůbec poprvé se bude nejvyšší soutěž hrát s jednotným typem míče, který firma Select dodala všem ligovým celkům.

Futsalová liga odstartuje v pátek hned v šesti halách. Mistrovská Chrudim doma přivítá ve šlágru kola Tango Brno, které v minulé sezoně skončilo v základní části na druhém místě.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní