Rubriky:

Ostatní

Maskotem ME stolních tenistů v Ostravě je obří pálka

6. září 2010 14:35 - OSTRAVA

Žádné zvíře ani panáček, ale obří dvouapůlmetrová pálka je maskotem nadcházející mistrovství Evropy, které se uskuteční v Ostravě od 11. do 19. září. Šampionát, který se do České republiky vrací po 24 letech a bude se hrát v ČEZ Aréně, má také svou dvouminutovou znělku. Maskot ostravského ME se od klasického herního náčiní poněkud liší. Výškou 2,5 metru je asi největší pálkou na světě.

 

ME ve stolním tenise 2010, ČTK

"Zvířat coby maskotů je přespříliš a při tvorbě maskota pro stolní tenis jsem si okamžitě představila velkou pálku. Stěží lze pro tento sport najít lepší symbol," popsala v tiskové zprávě zrod maskota turnaje výtvarnice Darina Poláková.

Ostravská pálka má vedle velikosti ještě jedno specifikum - drží na ní pingpongové míčky. Ale pouze ty speciální, velké a obalené suchým zipem. Pálka je vyrobená z molitanu, potaženého česaným silonem, na který se míčky zachytí, což během mistrovství ocení děti.

Poláková má se svými maskoty úspěch. Z jejího ateliéru v pražské čtvrti Písnice vzešel lev Tomík, maskot mistrovství světa v ledním hokeji 2004 v Praze a Ostravě, nebo lvíčata, která provázela děním fanoušky na mistrovství světa v klasickém lyžování v Liberci 2009.

Hudební "tvář" pak šampionátu dodá znělka, která se zrodila v hlavě muzikanta a moderátora Ondřeje Brzobohatého. Dynamická dvouminutová instrumentální skladba bude každý den zahajovat hrací program.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní