Rubriky:

Ostatní

Český zápasník Švec skončil na mistrovství světa pátý

7. září 2010 20:44 - MOSKVA

Jen krůček od bronzové medaile z mistrovství světa v zápase zůstal dnes v Moskvě Marek Švec, který z předchozích šampionátů světa a Evropy přivezl šest cenných kovů. V utkání o bronz v kategorii do 120 kilogramů však podlehl Kazachu Nurmachanu Tinalijevovi a skončil na pátém místě.

"Předchozí medaile jsem získal v kategorii do 96 kilogramů a moc jsem chtěl dokázat, že jsem s to je vybojovat i ve vyšší váze. Bohužel, dnes to nevyšlo. Chybělo jen pár bodů, které jsem neudělal já, ale soupeř," řekl ČTK po soutěži Švec.

Porážku přičítá i dřívějšímu zranění kolena a následnému tréninkovému výpadku, který se nakonec projevil. "Fyzička nebyla taková a v posledním, dnes pátém utkání už nebylo kam sáhnout pro další síly," připustil.

Na příštím šampionátu by si přál medaili už vybojovat, ale kdyby se to nepovedlo, tak by páté místo bral. Znamenalo by totiž přímý postup na olympiádu v Londýně, kde by sedmatřicetiletý Švec chtěl svou dlouhou zápasnickou kariéru ukončit.

Ani jednu výhru si nepřipsali další čeští borci. Ondřej Ulip hned v úvodním kole kategorie do 60 kilogramů narazil na olympijského vítěze z Atén Korejce Čung Či-hjona, který v Moskvě nakonec získal bronz. Artur Omarov ve čtyřiaosmdesátce po vcelku vyrovnaném zápase podlehl Bulharu Marinovovi, který se v Moskvě stal mistrem světa, a v opravách pak nestačil na Rakušana Hrustanovice.

Trenér Ervín Varga přičítá výsledek nepříznivému losu mladých zápasníků i předchozím zraněním zkušeného Švece a Vály, kteří před šampionátem ztělesňovali největší naděje na medaile. Švecovo páté místo při jeho debutu ve vyšší hmotnostní kategorii však pokládá za vynikající výsledek.

Mistrovství světa v zápase v Moskvě:
Muži - řecko-římský styl:
Do 60 kg: 1. Alijev (Ázerb.), 2. Macumoto (Jap.), 3. Kepispajev (Kaz.) a Čung Či-hjon (Korea), ...24. Ulip (ČR).
Do 84 kg: 1. Marinov (Bulh.), 2. Hernandez (Kuba), 3. Mišin (Rus.) a Zugaj (Chorv.).
Do 120 kg: 1. Lopez Nunez (Kuba), 2. Patrikejev (Arm.), 3. Tinalijev (Kaz.) a Kayaalp (Tur.), 5. Švec (ČR).
ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní