V Budapešti zavraždili ekvádorského triatlonistu

BUDAPEŠŤ/BRATISLAVA

V Budapešti byl o víkendu zavražděn 48letý ekvádorský triatlonista, který v maďarské metropoli startoval v amatérské kategorii na mistrovství světa. Agentura MTI uvedla, že pravděpodobným vrahem je 33letý muž z Budapešti, kterého maďarská policie zadržela v pondělí.

Triatlonisté závodili na mistrovství světa v těsné blízkosti budapešťských památek.

Ekvádorec šel po ulici Nagymezö v maďarském hlavním městě v doprovodu prostitutky, když ho pachatel po hádce opakovaně bodl nožem do hrudníku. Krvácejícího sportovce nechal ležet na chodníku. Muž po převozu do nemocnice zemřel. „Smrt způsobilo bodnutí nožem do srdce,“ uvedl velitel policie Valter Fülöp.

Server stop.hu uvedl, že muž žil v Ekvádoru, ale byl občanem Nového Zélandu. Ministerstvo zahraničí ve Wellingtonu potvrdilo, že se jednalo o Johna White Warwicka. Na mistrovství světa skončil Warwick v kategorii od 45 do 49 let na 38. místě.