Rubriky:

Ostatní

Jihoafričtí šampioni odřekli turnaj elitních týmů v Austrálii

16. října 2020 09:00

Jihoafričtí mistři světa v ragby se nezúčastní letošního ročníku soutěže The Rugby Championship, v níž se utkávají elitní výběry jižní polokoule. Na turnaji v Austrálii měli od konce října obhajovat loňské vítězství.

 

Twitter@ultimaterugby

Kvůli cestovním omezením způsobenými pandemií koronaviru a obavami o bezpečí hráčů, kteří měli na přípravu méně času než soupeři, se odhlásili. V soutěži dříve známé jako Tri Nations se představí jen domácí Austrálie, Nový Zéland a Argentina.

Devátý ročník se kvůli koronaviru bude poprvé hrát v jedné zemi. Po odstoupení Jihoafričanů se bude skládat pouze z šesti zápasů. Původně jich měl být dvojnásobek.

"Je to samozřejmě obrovské zklamání, že Springboks nemohou hrát v původním formátu soutěže," uvedl Andy Marinos, šéf organizace SANZAAR, která soutěž pořádá.

Organizátorům nyní hrozí, že kvůli menšímu počtu zápasů přijdou o část peněz z vysílacích práv.

Sledujte Sport.cz také na Instagramu>>>

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.