Rubriky:

Ostatní

Tyson v Praze: To budou videohry, tři vany a také variace zeleninových pyré

5. října 2010 13:48 - PRAHA

Ochranka v pohotovosti, zablokované celé patro, tři vany, speciální veganské menu složeno. K tomu další stovky věcí, záležitostí, přání. Mike Tyson může zavítat do Česka. Boxerská legenda do Prahy přiletí 19. října. Pětidenní start jeho turné po Evropě a Asii se blíží. „Bude určitě dojat krásami Prahy, na prohlídku a historii města se moc těší,“ vzkázal promotér Rey Karpf.

 

Rodák z Brooklynu má na své charitativní cestě navštívit až osmadvacet měst. V Praze Mike Tyson European Tour 2010 podpoří dětskou nemocnici v Motole. „Jsem poctěna touto nabídkou. Věřím, že budeme moci vylepšit pobyt dětí a rodičů,“ řekla primářka Marie Mikulecká.

Čtyřiačtyřicetiletý bývalý světový boxer přiletí s manželkou i se svoji nejmladší dcerou. A všechny tři osoby budou neustále pod dozorem ochranky. Jeden tým dvaceti lidí bude vždy s Tysonem. Na každém kroku pocítí za zády muže s vysílačkou. „Mike je vznětlivý. Nejde ani tak chránit Mika před lidmi, ale lidi před Mikem,“ pousmál se promotér akce Petr Havrda.

Promotér Rey Karpf s pásem Mika Tysona.Promotér Rey Karpf s pásem Mika Tysona.foto: Právo/Milan Malíček

Druhý bezpečnostní tým bude doprovázet manželku a dceru, ty budou mít část programu uzpůsobený pro sebe. „Nákupy, návštěva Pařížské ulice, připravené bude relaxační centrum, projížďka kočárem,“ vyjmenoval několik možností druhý promotér akce Rey Karpf, který by rád, aby Tyson ochutnal české pivo, ale ještě neví jak bývalého šampióna přesvědčit. Pěsti to určite nebudou. Jisté je, že už je připravené veganské menu, které je pro návštěvu nachytáno v pětihvězdičkovém hotelu Le Palais.

Rodina bude bydlet v apartmá, které má 154 metrů čtverečních

„Hotel je poctěn touto návštěvou, ale není to pro nás novinka. Bydlel u nás princ Albert, Santana, je to náš denní chléb. Personál, gastronomie a diskrétnost je u nás zaručena,“ nechal se slyšet generální ředitel hotelu Petr Marek.

Pro Tysona bude vyblokováno celé třetí patro, které bude pro hermeticky uzavřené po dobu jeho pobytu. K dispozici bude mít 154 metrů čtverečních, tři vany, výhled na Prahu, a také jeho záliba ve videohrách nezůstane bez odezvy.

Ložnice v hotelu Le Palais, kde bude Tyson s rodinou bydletLožnice v hotelu Le Palais, kde bude Tyson s rodinou bydletfoto: Sport.cz/Milan Malíček

Šanci dostanou ale i příznivci boxu. Dvouhodinový dril s touto legendou bude připraven přibližně pro pětadvacet zájemců. „Trénink proběhne ve sportovním centru na Chodově. Dá se říci, že kapacita je už téměř obsazená,“ řekl Havrda o jedné z akcí, která stojí padesát tisíc korun na osobu.

Tyson má během pěti dnů také stihnout tiskovou konferenci, návštěvu dětské kliniky Motol, natáčení s Markem Ebenem, projížďku po Vltavě, účast na MMA Galavečeru Heroes Gate 2, Galavečer na Žofíně. Celou pouť ukončí párty v klubu SaSaZu. Poté Mike Tyson 24. října odletí na další část své tour. 

Připravené veganské menu hotelu Le Palais
Předkrmy
Nakládané tofu s listovým salátem
Marinovaná zelenina s bazalkovým pestem
Variace zeleninových pyré - římský hrách, červené fazole, kukuřice
Míchaný zeleninový salát se šalotkovým dresinkem a výhonky mungo
Polévky
Minestrone - zeleninový vývar s čerstvými fazolemi a kousky zeleniny
Čočková polévka
Hlavní jídla
Bezvaječné těstoviny „Al pomodoro“ se sušenými rajčaty a čerstvou bazalkou
Rizoto s pravými hřiby s rukola salátem
Zeleninový kuskus s opečeným tofu
Tomatová polenta s ratatouille
Dýňová lasagne se špenátem s rajčaty
Dezerty
Čerstvé krájené ovoce
Jablečný koláč s domácím sorbetem
Grilovaný ananas s karamelovou omáčkou
Sušené ovoce a ořechy

Libor Kalous, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní