Rubriky:

Ostatní

Živě

Nizozemský gymnasta Van Gelder se přiznal, že znovu užil kokain

13. října 2010 17:12 - HAAG

Nizozemský sportovní gymnasta Yuri van Gelder byl v úterý vyloučen z nominace na nadcházející mistrovství světa proto, že se přiznal k opětovnému užití kokainu. Sedmadvacetiletý mistr světa a trojnásobný evropský šampion ve cvičení na kruzích si právě kvůli užití této drogy nedávno odpykal roční trest. Domácí MS v Rotterdamu mělo být jeho první velkou akcí, na které se měl znovu objevit ve startovním poli.

Van Gelder byl poprvé přistižen loni v červnu na národním šampionátu, kvůli dopingovému přestupku mu byl odebrán titul a přišel i o práci v armádě. Při přípravě na blížící se šampionát měl problémy se zraněným ramenem, důvodem pro vyloučení z nominace však bylo to, že opět propadl drogám.

"Dozvěděli jsme se, že Van Gelder nedodržel naši dubnovou dohodu pro případ svého návratu ke gymnastice. Její součástí byl absolutní zákaz kokainu. Opět se ale provinil a také nám to přiznal," uvedl šéf nizozemského svazu Jos Geukers.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji proběhlo od 10. do 26. května 2019 na Slovensku. Na šampionátu triumfovala reprezentace Finska, druzí skončili hokejisté Kanady. V souboji o třetí místo porazili Rusové tým České republiky. 84. MS v hokeji se odehraje 8. až 24. května 2020 ve Švýcarsku.