Rubriky:

Ostatní

Odhalení loga OH 2016 sledovalo na Copacabaně 1,5 miliónu lidí

1. ledna 2011 11:51 - RIO DE JANEIRO

Organizátoři olympijských her v roce 2016 v Riu de Janeiro slavnostně odhalili na Silvestra logo, jež vzešlo z původních téměř 140 návrhů. Představení grafického symbolu premiérových her v Jižní Americe sledovalo na slavné pláži Copacabana krátce před příchodem Nového roku kolem 1,5 milionu lidí.

 

Felipe Dana, ČTK/AP

Logo kromě tradičních pěti propletených olympijských kruhů a nápisu "Rio 2016" tvoří tři postavy - oranžová, zelená a modrá - v pohybu s propojenýma rukama.

"Logo ukazuje vášeň a proměnu. Vášeň všech obyvatel Ria a Brazilců pro sport a oslavy. A proměnu, že hry už přicházejí do Ria a Brazílie," uvedl prezident organizačního výboru Carlos Nuzman.

Podle organizátorů symbol her odráží kulturu města a reprezentuje jeho přírodní krásy a rozradostněné obyvatele. Design loga prý stojí na čtyřech pilířích - nakažlivé energii, harmonické různorodosti, bujné přírodě a olympijském duchu.

"Chci pogratulovat týmu Ria ke zvolenému logu, které je velmi inovativní a kreativní. Opravdu odráží vizi Ria a Brazílie pro tyto hry," uvedl prezident Mezinárodního olympijského výboru Jacques Rogge, jenž se odhalení loga účastnil.

Do soutěže o tvorbu grafického ztvárnění her se přihlásilo téměř 140 agentur, z nichž osm to po několikerém zúžení dotáhlo až do závěrečné fáze. Patnáctičlenná mezinárodní porota nakonec vybrala návrh agentury Tátil z Ria.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní