Rubriky:

Ostatní

Holyfield kvůli rozbité hlavě boxoval jen tři kola, titul má dál

23. ledna 2011 13:44 - PRAHA

Osmačtyřicetiletému americkému boxerovi Evanderu Holyfieldovi zůstal titul profesionálního mistra světa v těžké váze organizace WBF, i když sobotní zápas se Shermanem Williamsem z Baham nevyhrál. Soupeři se ve druhém kole nechtěně srazili hlavami, Holyfield utrpěl tržnou ránu nad levým okem, kvůli které rozhodčí po třetím kole souboj zastavili. Utkání skončilo bez výsledku.

 

Steve Marcus, Reuters

"Vím, co chtěl udělat. Snažil se mě sklopenou hlavou přimět k tomu, abych se narovnal a otevřel to," uvedl k inkriminovanému momentu Holyfield. "Několikrát kvůli tomu dostal varování, neměl to dělat," prohlásil čtyřnásobný světový šampion v těžké váze.

Loni v dubnu se stal nejstarším mistrem světa v této kategorii. Po vítězství nad Jihoafričanem Francoisem Bothou získal méně významný pás organizace WBF. Dál sní o tom, že sjednotí všechny mistrovské tituly.

Tři pásy má momentálně Ukrajinec Vladimir Kličko (IBF, IBO, WBO) a po jednom vlastní jeho bratr Vitalij (WBC) a Brit David Haye (WBA).

Holyfield má 5. března v Kodani boxovat s Dánem Brianem Nielsenem, ale připustil, že kvůli zranění svou účast možná zruší. Jako náhrada se nabídl jeho sobotní soupeř, o deset let mladší Williams.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní