Čeští hokejbalisté zdolali Slováky a vyhráli Pilsen Cup

Čeští hokejbalisté vyhráli bez ztráty bodu Pilsen Cup. Na třídenním turnaji v hokejbalové hale v Plzni, který byl i testem na červnové mistrovství světa v Bratislavě, svěřenci trenéra Drahomíra Kadlece po výhrách nad českým výběrem do dvaceti let a Švýcarskem v dnešním rozhodujícím utkání zdolali Slovensko 4:1.

Ilustrační foto

Úřadující mistry světa z roku 2009 dostal do vedení už v 38. vteřině Pavel Kubeš. Za Slovensko vyrovnal v 13. minutě Michal Ecker, ale po 37 sekundách druhé třetiny opět vrátil domácímu výběru vedení Kubeš a výsledek pojistili Jan Bacovský s Adamem Roušalem.

Pilsen Cup hokejbalistů v Plzni:
Česká republika - Slovensko 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Branky: 1. a 16. Kubeš, 30. Bacovský, 44. Roušal - 13. Ecker.
Česká republika '20' - Švýcarsko 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Konečné pořadí:
1. Česká republika 3 zápasy/6 bodů (skóre 14:3), 2. Slovensko 3/4 (6:4), 3. Česká republika '20' 3/2 (3:7), 4. Švýcarsko 3/0 (0:9).