Rubriky:

Ostatní

Kanaďanky si na Sáblíkovou brousí zuby i brusle

12. února 2011 14:36 - CALGARY/PRAHA

Dnes večer startuje na olympijském oválu v Calgary mistrovství světa v rychlobruslařském víceboji. Na dvou předchozích šampionátech nedala česká ledová královna Martina Sáblíková soupeřkám šanci a sebrala jim pokaždé zlato. Tentokrát to bude mít mnohem těžší.

 

Karel Felt, Právo

„Kanaďanky jsou doma a chtějí Martinu sesadit z trůnu. Vyhrát v Calgary, Mekce zámořského rychlobruslení, to je velmi prestižní záležitost. Martina to bude mít těžké, ale je zdravotně v pořádku a při tréninku vypadá výborně,“ řekl pro Sport.cz trenér Petr Novák.

Především Brittany Schusslerová a Christine Nesbitová si na českou soupeřku brousí obrazně zuby a skutečně brusle. „Cítím se velmi dobře. Aklimatizace proběhla bez problémů, přiletěli jsme v dostatečném časovém předstihu, ale probouzení ve dvě hodiny ráno a usínání v jedenáct dopoledne jsem se těžko bránila. Naštěstí mě nepotkaly žádné zdravotní problémy. Třísla už jsou v pořádku a viróza, která mě po přeletech často přepadala, se mi tentokrát vyhnula. Nic slibovat nebudu, ale samozřejmě pojedu tak, abych získala medaili,“ vzkázala přes oceán tradičně skromná česká závodnice.

Martina může atakovat osobní rekordy, myslí Novák

Počasí je v Calgary vrtkavé. „Zažili jsme tu dny, kdy byly dvacetistupňové mrazy a nevystrčili jsme zbytečně nos. Jindy se teploměr vyšplhal přes deset stupňů Celsia. Tyhle výkyvy jsou nebezpečné, ale umíme si s tím poradit,“ přiblížil situaci v Calgary Novák. „Martina jezdí na rychlém oválu výborně. Má na to, aby tu atakovala svoje osobní rekordy. Samozřejmě za předpokladu, že se všechno ideálně sejde. Není ani zbytečně nervózní. V téhle sezóně může vyhrávat, ale nemusí. Už nemá co komu dokazovat. Jenže ona je bojovník a pořád chce vyhrávat,“ dodal Novák.

Velmi dobře je na tom i Karolína Erbanová. Ta by se měla prosadit v sobotu především na pětistovce a zajet co nejlepší čas na tři kilometry. „Nebudeme netrpěliví. Víceboj končí až v neděli, kdy se jede patnáct set metrů a na závěr si to dvanáct nejlepších závodnic rozdá na pět kilometrů. Na kratších tratích nesmí Martina ztrácet, na dlouhých by měla vydělávat. Konkurence je ale velká. Kromě nizozemského týmu a dalších výborných Evropanek tu jsou již zmiňované Kanaďanky, Američanky a Japonky. U Číňanek nikdy nevíte, co se jim zrovna povede. Ale my se nemáme čeho bát. Máme natrénováno a obě děvčata jsou ve formě,“ zdůraznil Novák a dodal, že z českých mužů se na šampionát nikdo neprobojoval.

Karel Felt, Právo

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní