Rubriky:

Ostatní

VIDEO: Comeback boxera Valujeva? Obrovitý kolos se má ukázat v Abú Zabí

16. února 2011 11:02 - PRAHA

Znovu na scéně? Boxerský kolos Nikolaj Valujev se má vrátit zpět mezi provazy, do konce roku se možná opět ukáže v ringu. V úvahu totiž připadá show ve Spojených arabských emirátech. Sedmatřicetiletý boxer se zatím zotavuje po operaci ramene a příští měsíc by měl začít trénovat.

Německá společnost Sauerland Event zakoupila tříletou licenci na boxerské show v zemi u Perského zálivu. První klání by se mělo konat v prosinci v Abú Zabí. Podle ruského serveru gazeta.ru by se právě zde měl vrátit 213 centimetrů vysoký Nikolaj Valujev. Zápas by se měl udát na fotbalovém stadiónu pro pětačtyřicet tisíc fanoušků, který je vybaven klimatizací.

Boxerův trenér Alexander Zimin řekl, že pokud půjde rehabilitace podle plánu, mohlo by v červnu dojít k zasedání na "nejvyšší úrovni".

Valujev v profiringu vyhrál padesát zápasů, dvakrát odešel poražen. Jeho poslední klání se konalo v listopadu 2009, kdy na body prohrál s Angličanem Davidem Hayem a přišel o světový pás organizace WBA.

„Kontrakt také pamatuje na spolupráci s amatérským boxem. Plánujeme soustředění v Berlíně a Spojených arabských emirátech, kde tréninky povedou naši nejlepší trenéři,“ řekl k celému podniku Wilfried Sauerland Calle.

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní