Čeští střelci mají z ME kompletní sadu medailí v běžícím terči

BRESCIA

Čeští střelci na běžící terč dnes na úvod vzduchovkářského mistrovství Evropy získali kompletní sadu medailí. V individuální soutěži Miroslav Januš vybojoval stříbro, Bedřich Jonáš bronz a oba společně s Josefem Niklem triumfovali v soutěži družstev.

Při specifickém systému soutěže v této neolympijské disciplíně se Jonáš kvalifikoval do semifinále z prvního místa a Januš ze třetího. Ve vyřazovací fázi pak oba čeští reprezentanti nestačili na Ukrajince Vladyslava Prjanišnikova, který v semifinále porazil Jonáše 6:3 a ve finále Januše 6:2. Jonáš pak vybojoval bronz po výhře 6:4 nad finským rivalem Kristerem Holmbergem.

Týmovou soutěž vyhráli Češi při shodném bodovém zisku se Švédy (1704) díky většímu počtu trefených přesných středů terče.

Medaile získali i junioři. Josef Dubový byl bronzový ve vzduchové pistoli, třetí skončily i puškařky Nikola Mazurová, Aneta Brabcová a Gabriela Vognarová v soutěži družstev.

ME ve sportovní střelbě ze vzduchových zbraní v Brescii (Itálie):
Muži:
Běžící terč - finále: Prjanišnikov (Ukr.) - Januš (ČR) 6:2, o 3. místo: Jonáš (ČR) - Holmberg (Fin.) 6:4, ...v kvalifikaci 20. Nikl (ČR) 550. Družstva: 1. ČR (Januš, Jonáš, Nikl) 1704, 2. Švédsko 1704, 3. Ukrajina 1699.
Ženy:
Běžící terč - finále: Avramenková - Rybovalovová (obě Ukr.) 6:5, o 3. místo: Izmalkovová - Stěpanovová (obě Rus.) 6:2. Družstva: 1. Rusko (Izmalkovová, Stěpanovová, Ejdenzonová) 1104, 2. Ukrajina 1094, 3. Německo 1040.
Junioři:
Vzduchová pistole: 1. Kilin (Rus.) 682,0 (579+103,0), ...3. Dubový (ČR) 674,5 (576 (98,5). Družstva: 1. Rusko 1721.
Běžící terč: 1. Onopko (Ukr.) 554. Družstva: 1. Finsko 1639.
Juniorky:
Vzduchová puška: 1. Perečová (Chorv.) 500,2 (397+103,2), ...9. Mazurová 394, 13. Brabcová 394, 26. Vognarová (všechny ČR) 392. Družstva: 1. Rusko 1184, ...3. ČR 1180.
Běžící terč: 1. Kramarová (Ukr.) 360. Družstva: 1. Ukrajina 1044.