Biatlonistka Vítková byla osmá ve vytrvalostním závodu na MS

CHANTY-MANSIJSK

Biatlonistka Veronika Vítková obsadila na mistrovství světa v Chanty Mansijsku osmé místo ve vytrvalostním závodu a dosáhla svého nejlepšího výsledku v sezoně. Vyhrála Švédka Helena Ekholmová, která jako jediná z celého startovního pole ani jednou nechybovala na střelnici.

Helenaa Ekholmová ze Švédska se raduje z triumfu na MS v biatlonu v individuálním závodě na 15 km.

Dosavadním nejlepším výsledkem dvaadvacetileté Vítkové v této sezoně byla v rámci Světového poháru 21. příčka, nyní ale dala česká biatlonistka vzpomenout na úspěchy z roku 2009. Tehdy byla ve stejné disciplíně na MS dokonce pátá.

V dnešním závodě se od začátku držela mezi nejlepšími, neboť na prvních dvou položkách nechybovala. Při třetí a čtvrté zastávce na střelnici vždy jednou minula.

Závod byl velkým představením Ekholmové, která zvítězila s více než dvouminutovým náskokem před Němkou Tinou Bachmanovou. I přes dvě chyby v závěrečné střelbě uhájila bronz Ukrajinka Vita Semerenková. Tradičně nejrychlejší běh měla Němka Magdalena Neunerová, pět trestných minut ji ale odsoudilo na pátou pozici.

Z dalších českých reprezentantek bodovala už jen Barbora Tomešová, která po čtyřech chybách obsadila 35. příčku. Gabriela Soukalová minula terč sedmkrát a figuruje na 47. pozici, Zdeňka Vejnarová je ještě o pět míst za ní.

Biatlonový šampionát pokračuje v pátek mužskou štafetou.

Mistrovství světa v biatlonu v Chanty Mansijsku (Rusko):
Ženy - vytrvalostní závod na 15 km:
1. Ekholmová (Švéd.) 47:08,3 (0 tr. minut), 2. Bachmannová (Něm.) -2:15,8 (2), 3. Vita Semerenková (Ukr.) -2:52,1 (3), 4. Skardinová (Běl.) -3:01,7 (1), 5. Neunerová (Něm.) -3:16,6 (5), 6. Dorinová (Fr.) -3:49,4 (3), 7. Jurlovová (Rus.) -4:20,9 (3), 8. Vítková (ČR) -4:35,2 (2), 9. Kuzminová (SR) -4:36,5 (5), 10. Bergerová (Nor.) -4:44,7 (5), ...35. Tomešová -7:32,2 (4), 47. Soukalová -9:30,9 (7), 52. Vejnarová (všechny ČR) -9:56,2 (6).