Rubriky:

Ostatní

Sáblíková musela vrátit medaili

11. března 2011 15:24 - INZELL

Martina Sáblíková se ze stříbrné medaile z tříkilometrové trati dlouho neradovala. Musela ji totiž odevzdat... Stejně dopadla i vítězka Ireen Wüstová z Nizozemska.

 

Michaela Rehle , Reuters

„Dali nám medaile za závod mužů na deset kilometrů. Ani jsem si toho nevšimla, protože je to napsané na jejím rubu, za jakou to je disciplínu. Zepředu jsou medaile stejné,“ říkala s úsměvem Martina Sáblíková, která se přišla podívat na chvíli na závod žen na 1500 metrů, na němž ji zabránil ve startu bolavý kotník.

Výměna nebyla tak jednoduchá, protože k nalezení nebyl trenér Petr Novák. „On měl totiž medaili u sebe. Tak jsme museli počkat, až se objeví, a pak mi ji vyměnili za tu správnou,“ dodala česká rychlobruslařka.

Záměnu medailí prý nezažila poprvé. „Už na juniorském mistrovství světa 2006 jsem měla dostat stříbro a dali mi bronz, protože prý stříbro neměli. Dodnes tu medaili nemám, přestože to urgujeme,“ krčila rameny Sáblíková.

Němečtí organizátoři měli při světovém šampionátu nepříjemnost i s nizozemskou hymnou pro Wüstovou. Tu totiž technickým nedopatřením nedohráli... Tak ji dotroubil nizozemský trubač z řad fanoušků, kteří ji dozpívali.

Karel Felt (Inzell), Právo

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.