Rubriky:

Ostatní

Čtvrteční obří slalom v Harrachově pojedou běžkaři či Koudelka

23. března 2011 16:06 - HARRACHOV

Zatímco při závodech Světového poháru mají hůlky daleko delší a lyže užší, běžci na lyžích Martin Jakš, Martin Koukal, Jiří Magál a Dušan Kožíšek se umějí popasovat i s jinou sportovní výstrojí. Na sjezdovce Čertova Hora v Harrachově se vydají ve čtvrtek do branek, aby ověřili své umění na sjezdových lyžích v obřím slalomu, který jako RWE KSN Cup 2011 pořádá Klub sportovních novinářů.

 

Petr Horník, Právo

Špičkoví čeští sportovci přijedou do Krkonoš si užít chvíli volna, či naopak rozbít tréninkový stereotyp v přípravě na letní sezonu. "Chci si rozhodně spravit chuť po loňském roce," prohlásil Koukal, který se se svými kolegy z běžecké reprezentace zúčastnil závodu i loni, ale v prvním kole upadl.

"Je to rozhodně zpestření závěru sezóny," řekl za všechny ostatní běžkaře Jakš, který se letos blýskl osmým místem v etapové Tour de Ski, kde se v dílčím závodu dostal dokonce i na stupně vítězů. Všichni běžci na lyžích zůstanou v Harrachově do víkendu, neboť je tam čeká domácí šampionát.

To Roman Koudelka mívá celou sezónu na nohách obvykle širší a o dost delší lyže. A hůlky při skocích na lyžích nepoužívá vůbec. "Takže to pro mě bude také docela změna a hlavně pohodový den na horách jinde než na můstku," prohlásil s úsměvem.

Kapalné skupenství vody za pevné vymění vodní slalomáři Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek, kteří se nedávno vrátili ze soustředění před sezónou v Austrálii. "Takže si trochu ulevíme z tréninku," culili se stříbrní olympijští medailisté z Pekingu. "Jen tentokrát pojedeme každej za svý," žertoval Štěpánek. Na vodě totiž sdílí deblkanoi.

Na vodě obvykle jezdí také Mirka Knapková, v rukách ale třímá vesla. "Moc se na to těším, byť jsem letní sport, zimu mám moc ráda a ráda lyžuji," prohlásila veslařka. Skifařka se pátého ročníku akce zúčastní stejně jako Štěpánek vůbec poprvé.

Exhibiční obří slalom začne ve čtvrtek v 10:00 hodin a zúčastní se ho také dvacítka vybraných dětí z dětských domovů, kteří budou mít mimo jiné i možnost užít si tandemový seskok s jedním z přítomných paraglidistů Tomášem Ledníkem a jeho jmenovcem Braunerem. Závod pojede i místopředseda Senátu České republiky Přemysl Sobotka.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní