Rubriky:

Ostatní

Konečně první, smál se Kraus. V brankách zdolal vodáky i skokana Koudelku

25. března 2011 14:01 - HARRACHOV

Ve skikrosovém Světovém poháru se mu to v právě skončené sezóně nepovedlo, o to víc si skikrosař Tomáš Kraus užil triumf v exhibičním obřím slalomu v Harrachově, kde se v rámci RWE KSN Cupu pořádaném Klubem sportovních novinářů utkal i s několika dalšími špičkovými sportovci z nejrůznějších odvětví.

 

ČTK

„Konečně zase první," smál se, když dorazil do cíle a podle očekávání jako bývalý slalomář s několikavteřinovým náskokem zdolal všechny své soky.

„Přes sezónu se mezi branky nedostanu vůbec, takže je to pro mě trochu něco jiného. Ale je to spíš zábava, bylo tady spousta kamarádů, kteří mě umějí nakazit dobrou náladou,“ uvedl Kraus. Soupeři na trati mu prý rozhodně nechyběli. „Celou zimu špekuluju nad tím, jak koho kde předjet, tady to bylo rozhodně příjemnější,“ prohlásil.

Čtvrtý byl běžec na lyžích Martin Koukal. Hned za ním jen o jedenáct setin skončil jeho reprezentační kolega Martin Jakš, dalších třináct setin v součtu obou kol ztratil vodní slalomář Jaroslav Volf. Jen kousek za ním byl další běžec na lyžích Dušan Kožíšek a pětici lyžařů v těsném sledu uzavřel skokan Roman Koudelka.

Volf zařízl Štěpánka

„Byl to krásný a vcelku jednoduchý obřáček, škoda, že na sjezdovky nemám tolik času. Byl jsem na nich naposledy tady loni,“ řekl Koukal. „Byl jsem v prvním kole trochu opatrnější a stálo mě to lepší umístění, ale na konci sezóny to je rozhodně příjemné odreagování,“ dodal.

Volf svedl souboj se svým parťákem z deblkanoe Ondřejem Štěpánkem a porazil ho o více než dvě sekundy. „Chtěl jsem ho zaříznout, ale budu asi muset na příští sezónu trochu víc potrénovat. Holt to líp umím mezi brankami na vodě,“ usmíval se Štěpánek. „Byl to pro nás příjemný odpočinek, protože v přípravě spíš jezdíme na běžkách,“ uvedl Volf.

Knapková couvat nechtěla

Na startu byla také veslařka Mirka Knapková, která porazila i fotbalistu Luďka Zelenku. „Bylo to super, užila jsem si to, bylo krásně. Musím ale do příštího roku trochu potrénovat, abych porazila víc soupeřů,“ řekla skifařka. Na startu si vyslechla mnoho poznámek o tom, aby nejela jako veslařka pozadu. „Já umím chodit, běhat, jezdit na lyžích a spoustu dalších věcí dělat popředu,“ usmívala se Knapková.

Běžci na lyžích mají v Harrachově v pátek a v sobotu domácí šampionát a možnosti zkusit si jízdu v brankách vyzkoušel také Dušan Kožíšek. „Jsem tady doma, rád jsem si zazávodil, i když to spíš byla společenská událost a zábava,“ uvedl. V momentě, kdy na sebe navlékl startovní číslo, se z něho ale opět stal závodník. „Skončil jsem někde uprostřed, ale jsem spokojený, protože na sjezdovkách moc nejezdím,“ dodal.

sob, Právo

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní